15.06.2024 - Malatya Fırat Haber

GÜRKAN, “ÖZAL’IN FİKİRLERİ BİZE IŞIK OLACAKTIR”

GÜRKAN, “ÖZAL’IN FİKİRLERİ BİZE IŞIK OLACAKTIR”

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Türkiye Cumhuriyeti’nin 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın 23. ölüm yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Gürkan, merhum Özal’ın Türkiye’nin uluslar arası arenada söz sahibi olmasında en büyük payı olan bir lider olduğunu ifade etti.

 Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Türkiye Cumhuriyeti’nin 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın 23. ölüm yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında, “Bu gün adı her nerede geçerse geçsin büyük bir gururla sahiplendiğimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin 8. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal’ın vefatının 23. yıldönümüdür. Acısı hala dün gibi taze ve yokluğu bu gün daha çok hissedilen özellikli bir liderdi Turgut Özal. Türk siyaset tarihine yeni bir vizyon, yeni bir misyon kazandıran merhum Özal, her alanda Türkiye’ye çağ atlatmıştır. Bu gün hala merhum Özal’ın açtığı yolda ilerleyen Türkiye Cumhuriyeti, dünyada söz sahibi, bölgesinde ise lider konumdadır. Merhum Özal, bu gün aramızda olmasa da, fikirleri bize hep ışık olacaktır. Malatya'mızın yetiştirdiği özellikli lider merhum Turgut Özal’ı vefatının 23. yıldönümünde saygı, rahmet ve şükranla anıyorum” ifadelerine yer verdi.

BAŞKAN GÜRKAN, "FENDOĞLU, MERT BİR SİYASETÇİYDİ"

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya Belediyesi eski başkanlarından ve eski milletvekillerinden Hamit Fendoğlu’nun vefatının 38. yıldönümü dolayısıyla da bir mesaj yayınladı. Başkan Gürkan mesajında, “Bugün aynı zamanda Malatya Belediyesi eski başkanlarından ve milletvekillerinden Hamit Fendoğlu’nun vefatının 38. yıldönümüdür. Bundan 38 yıl önce bombalı bir saldırı sonucu gelini ve iki torunu ile birlikte vefat eden merhum Hamit Fendoğlu, Türk siyasetinde mert ve aynı zamanda bütünleştirici kişiliği ile bilinen, ender siyasetçilerimizden biridir. Merhum Hamit Fendoğlu’nu vefatının 38. yıldönümünde saygı ve rahmetle anıyorum” ifadelerini kullandı.

gurkan_malatya

 

Reklam

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ