28.02.2024 - Malatya Fırat Haber
REKLAM ALANI

Gürkan, Çekirdek Pasajı Esnafları İle Bir Araya Geldi

Gürkan, Çekirdek Pasajı Esnafları İle Bir Araya Geldi

Battalgazi Belediye Başkanı Gürkan, Çekirdek Pasajı Esnafları İle Bir Araya Geldi

ÇEKİRDEK PASAJI, MODERN BİR GÖRÜNÜME KAVUŞTU

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Battalgazi Belediyesi tarafından düzenlemesi yapılan Çekirdek Pasajı esnafları ile bir araya geldi. Başkan Gürkan, Çekirdek Pasajı’nın modern bir görünüme kavuştuğunu belirterek, “Temizliğin olduğu yerde bereket olur, hayır olur, bol kazanç olur” dedi.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Battalgazi Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü tarafından düzenlemesi yapılan Çekirdek Pasajı esnafları ile bir araya gelerek, bir süre sohbet etti. Başkan Gürkan’a Çekirdek Pasajı’nda yapılan düzenleme dolayısıyla teşekkür plaketi verildi. Battalgazi Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü tarafından Çekirdek Pasajı’nda yapılan düzenlemeden dolayı memnuniyetini dile getiren Mustafa Çekirdek, “Bu sokak 1966 yılında rahmetli babam tarafından açıldı. Burada yaklaşık 20 dükkan var. O zaman AVM mantığı ile yapıldı. Zamanı düşünürseniz buranın önemi bir kez daha ortaya çıkıyor. Nasuhi Caddesi ile İnönü Caddesini birbirine bağlayan bir geçit, bir sokak görünümünde burası. Biz bu yolu Belediyeye terk ettik. Sırf burada güzel bir çalışma ortaya çıkması için kendi rızamızla bu sokağı Belediyeye terk ettik. Yapılan çalışmayı oldukça beğendim. Sayın Başkanıma çok teşekkür ediyorum. Bu çalışma inşallah hayırlı ve bereketli olur” dedi.

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren’de, “Biz esnaflar böyle nostaljik caddelerin çoğalmasını istiyoruz. Yapılan çalışmalar çok güzel olmuş. Emeği geçenlerin ellerine sağlık. Böyle çalışmaları diğer illerde gördüğümüzde hep gıpta ediyorduk. Bu güzel çalışmalar dolayısıyla Battalgazi Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’a esnaf arkadaşlarım adına çok teşekkür ediyorum. Kendilerine başarılar diliyorum. Yapılan çalışmalarla birlikte hem iş hacmi arttı, hem de mülkiyetler değer kazandı”  diyerek, esnafın modern ve temiz bir ortama kavuştuğunu söyledi.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise, Çekirdek Pasajı’nın Malatya açısında önemine dikkat çekerek, “Çekirdek Pasajı Malatya’da ismi ile müsemma ve Çekirdek ailesi ile özdeşleşmiş bir pasajımız. 1966 yılında yapılan bu pasajımız, vatandaşın eskimiş, izbe, köhnemiş bir yapı içerisinde, zamana yenik düşmüş bir yer halindeydi. Dolayısı ile buradaki esnafımızın buranın yenilenmesi, daha fazla göze hitap edebilen estetik çalışmalar taleplerini ilgili arkadaşlarla değerlendirdik. Hakikaten Malatya’nın merkezinde olan bu güzel pasaj, oturulabilir, yaşanılabilir ve yapılan ticarette zevk alınabilir bir mekan haline getirilmesi noktasında ilgili arkadaşlarımıza gereken talimatı verdik. Arkadaşlarımızın yaptıkları proje çalışması ve yapım ihalesi sonrasında böyle bir güzel tablo ortaya çıktı. Bu tablonun, bu pasajın başta yaptıranların ve ismini alanlara hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.  Ayrıca burada ticaret yapan arkadaşlarımıza bol kazançlar diliyorum. Biraz önce hep birlikte esnafımızı ziyaret ettik. Esnafımızın çalışmalardan dolayı memnuniyetini ifade ettiler. Sadece memnuniyetiyle değil, müşteri memnuniyeti ve müşteri trafiğinin arttığını söylediler. Ben bu pasajın Malatya’mıza, buradaki esnafımıza ve ismi ile müsemma olan Çekirdek ailemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Reklam

Hamidiye Mahallesi Muhtarı Ünal Ergöç’te, “Sayın Başkanımıza çok çok teşekkür ederiz. Hizmetlerin devamını dileriz. Biz bugüne kadar Battalgazi Belediyesi’nden ne istediysek sayın başkanımız yaptı” diyerek, Başkan Gürkan’a teşekkür plaketi verdi.  

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ