24.07.2024 - Malatya Fırat Haber

Gençlere Özel 5 Farklı Eşarp Ve Şal Bağlama Biçimi

Gençlere Özel 5 Farklı Eşarp Ve Şal Bağlama Biçimi

Abartıdan uzak, sade eşarp ve şal başlama modelleri ile karakterinizi giyiminize yansıtacak kombinler oluşturabilirsiniz. Daha önce paylaştığımız Sezonun En Popüler 9 Eşarp/Şal Modeli ve 2016 Eşarp Modelleri ışığında gençler için en uygun eşarp ve şal bağlama modellerini seçtik.

Eşarbı Omuzlara Dökün

Eşarbın da şalın da günlük hayatta yeri bizler için apayrı. Kimimiz eşarplarla rahat ederken kimimiz de şalların konforuna sığınıyoruz. Çoğu zaman da hepsi alışkanlıktan ibaret.
Eşarp tercihlerimiz genellikle desenlerden oluşuyor. Çiçekli, çizgili, zincir baskılı, etnik desenli vs. İşte bu dinamik hale bir de bağlamayla hareket katmamak için olabildiğince sade tercihler yapmak doğru. Eşarbınızın ucunu sivriltmeden, oval şekilde bağladıktan sonra, iki ucunu arkadan tutturabilir, etrafını omuzlarınızı örtecek şekilde bollaştırabilirsiniz.

Eşarp Uçlarını Boyundan Bağlayın

Yine benzer bir bağlama olarak, iki ucunu -çok sıkmadan ancak çok da bol bırakmadan- arkadan bağlayın, arkadaki üçgen ucunu dışarı çıkarmayı unutmayın. Büyük ve yüksek topuzsuz, iğneyle tutturulmuş, sade ve hoş bir görünüm, tam da gençlere yakışacak zarif bir hal.

Şallara Düğüm Atın

Şalların genç ve sportif görünümüne hepimiz alıştık ve ısındık. Vazgeçemediğimiz şalların diğer güzel yanlarıysa her parçaya uyum sağlaması ve sadeliği en iyi şekilde yansıtması. Bu minimal görüntüyü hiç bozmamak içinse yapmanız gereken şey basit. Şalınızı iğneledikten sonra iki ucunu -kenarlarını düzelterek- arkadan bağlamak.

Şal Uçlarını Önde Tutun

Şal konusunda, eşarplara göre daha fazla alternatif bağlama şekli var. Ancak klasiklerden şaşmıyoruz, sadeliği elden bırakmıyoruz. Şalınızı iğnedikten sonra, iki ucunu arkadan öne alabilir, ya da arkadan bağladıktan sonra uçlarına sadece bir omzunuza doğru getirebilirsiniz.
Yine bununla beraber rahatlıkta zirve yapan, ancak baş etmekte belki biraz zorlanabileceğiniz bir model var: Şalın bir ucunu uzun bir ucunu kısa yapıp, uzun tarafını omuzlarınızdan arkaya atmak olacak. Yazın sıcak havaları için harika bir çözüm.

Asya Stilini Sade Şekilde Bağlayın

Hijab, yani Asya tarzı bağlamalar, çoğu zaman abartılsa da bir modeli çoğumuz tarafından benimsendi. Şalın uzun ucunu başın üzerinden dolayarak yapmak, gençlerin tercihi oluyor. Bu bağlayış, tek başına bile kabarık bir görünüm verdiği için, kesinlikle büyük topuzdan, ve kalın dokulardan kaçınmak, abartıdan uzak durmak olacak. İnce ipekler ve şifonlar, bu bağlama için daha uygun.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Kaynak: www.yesiltopuklar.com

KAYNAK : http://yenikadin.com/genclere-ozel-5-farkli-esarp-ve-sal-baglama-bicimi-8540162-haberi/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Avatar Betül dedi ki:

    Teşekkürler

BİR YORUM YAZ