24.06.2024 - Malatya Fırat Haber

Estetikte son trend: Minimal değişim

Estetikte son trend: Minimal değişim

Artık birbirine benzeyen, radikal değişim yaşamış, oldukça büyütülmüş ya da küçültülmüş uzuvların olmadığını ve insanların tek istediğinin sadelik, doğallık ve yalınlık olduğunu dile getiren Estetik International Sağlık Grubu kurucusu Op. Dr. Bülent Cihantimur, estetik cerrahinin geçmişinde sıkça rastlanan hatalı müdahaleleri günümüzde görmediğimizi ve bunun nedeninin ise, gelişen teknoloji ve estetik cerrahi konusunda yapılan araştırmalar olduğunu söyledi.

Op. Dr. Cihantimur, “Estetik cerrahi ayrıca sanatsal bir bakış açısı ile yapılması gereken bir bilim. Bu nedenle bir cerrah el becerisini bilim ve sanatla harmanladığında ortaya çıkan sonuç son derece iyi oluyor. Hastanın istediği zaten minimal bir değişim, başka birisi olmak istemiyor. Bu minimalist doğal yaklaşımı ise bize az evvel saydığım teknoloji, el becerisi, sanatsal bakış açısı sağlayabiliyor” dedi.

Ameliyatsız estetik bu yüzden seviliyor

“Ameliyatsız estetik müdahaleler hastaya cerrahinin olası komplikasyonlarını yaşatmaz. Ve eğer siz yaşlanma belirtilerini fark eder etmez önlemler almaya başlarsanız, cerrahiye de ihtiyaç duymazsınız” diyen Op. Dr. Bülent Cihantimur, sözlerine şöyle devam etti: “Ameliyatsız estetik aynı zamanda iyileşme döneminde konforludur, hayatınıza ara vermek zorunda kalmazsınız. Zaten geliştirdiğim Örümcek Ağı estetiğinin de bu denli sevilmesinin ve favori uygulamalar arasında gösterilmesinin de yegane sebebi bu aslında. Örümcek Ağı estetiği aynı zamanda minimalist bir estetik yaklaşımdır. Radikal bir değişim yerine doğal, gençleştirme yapar. Hasta başka birisine benzemez, gençliğine döner.” Op. Dr. Cihantimur, Örümcek Ağı estetiğinin hacimsel olarak yüzü küçülttüğünü de vurguladı.

Kendi kök hücreleriniz baş tacı

Minimalist estetik yaklaşımının bir diğer önemli ayağının kök hücreler ve yağ transferi uygulamaları olduğunu belirten Op. Dr. Cihantimur, “Artık bu işlemleri noktasal girişlerle minimal izlerle yapabiliyoruz. Söz gelimi hastanın kendi bölgesel yağını, ihtiyacı olan bir başka bölgesine transfer ettiğimizde, mutlaka kök hücreden zengin kısmının avantajlarını kullanıyoruz. Özellikle yüz bölgesinde yaşanan yağ kayıpları, sarkmalar, cildin canlılığını kaybetmesi, kırışıklıklar, Örümcek Ağı estetiği ve yağ transferi ile çözümlenebiliyor. Yüz 15 yaş öncesine gidiyor, değişim geriye doğru, farklı bir yüz değil” dedi ve yağ transferi uygulamasında Cihantimur Yağ transferi tekniğini kullandığını, bu şekilde kök hücrelerin nakledildikleri yerde tamına yakının yaşatıldığını dile getirdi.

Reklam

KAYNAK : http://www.kadinvekadin.net/estetikte_son_trend_minimal_degisim.html

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ