19.06.2024 - Malatya Fırat Haber

Engelli ve Yaşlı Vatandaşlar İçin Mezarlık Ziyaretlerinde Ulaşım Kolaylığı

Engelli ve Yaşlı Vatandaşlar İçin Mezarlık Ziyaretlerinde Ulaşım Kolaylığı

Malatya Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra tüm vatandaşların yaşam kalitesini artırmayı hedefleyen sosyal belediyecilik projelerine odaklanıyor. Bu kapsamda, Mezarlıklar Daire Başkanlığı tarafından yürütülen “golf aracı” hizmeti, hasta, yaşlı ve engelli vatandaşların yakınlarının mezarlarını ziyaret etmelerini kolaylaştırıyor.

Şehir Mezarlığı’nda kullanıma sunulan golf aracı, yakınlarını ziyaret etmek isteyen ancak ulaşım zorluğu yaşayan vatandaşlar için önemli bir çözüm sunuyor. Mezarlık alanının genişliği ve araç girişine izin verilmemesi nedeniyle, hasta, yaşlı ve engelli bireylerin ziyaretlerini gerçekleştirmeleri sıkıntılı hale geliyordu. 8 kişilik kapasitesiyle hizmet veren golf arabası, mezarlık görevlileri eşliğinde ziyaretçileri istedikleri mezarlara ulaştırıyor.

Golf aracı hizmetiyle ilgili görüşlerini paylaşan vatandaşlar, Malatya Büyükşehir Belediyesi’ne ve Mezarlıklar Daire Başkanlığı’na teşekkürlerini sundu. Cebrail Erkurt, engelli ve yaşlı vatandaşların ihtiyaçlarına duyarlı davranılarak, günlük hayatta karşılaştıkları zorlukları gideren hizmetlerden dolayı duyduğu memnuniyeti ifade etti. Daha önce mezarlığa ulaşımın zor olması nedeniyle ziyaretlerde sıkıntı yaşadığını belirten Erkurt, artık bu sorunu ortadan kalkması sebebiyle minnettarlığını dile getirdi.

Recep Aşkın da benzer şekilde, engelli bireyler için böyle bir kolaylığın sağlanmasının sevindirici olduğunu ve bu sayede babasının mezarını rahatlıkla ziyaret edebildiğini belirtti. Abdullah Akgün ise, “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” sözünü hatırlatarak, bu ilkeyle hareket eden Büyükşehir Belediyesi’ne ve ekiplerine teşekkürlerini sundu.

Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin bu sosyal belediyecilik projesi, engelli ve yaşlı vatandaşların toplumsal hayata katılımlarını kolaylaştırmayı hedefleyerek, yaşamlarını daha da güzelleştirmeyi amaçlıyor.

Reklam

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ