13.04.2024 - Malatya Fırat Haber
REKLAM ALANI

‘En İyi Narkotik Polisi Anne’ projesi kapsamında Battalgazi Belediyesi personellerine eğitim semineri düzenlendi.

‘En İyi Narkotik Polisi Anne’ projesi kapsamında Battalgazi Belediyesi personellerine eğitim semineri düzenlendi.

BATTALGAZİ’DE “EN İYİ NARKOTİK POLİSİ ANNE” PROJESİNİN SEMİNERİ VERİLDİ

İçişleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ‘En İyi Narkotik Polisi Anne’ projesi kapsamında Battalgazi Belediyesi personellerine eğitim semineri düzenlendi. Seminerde konuşan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Gençlerimizi uyuşturucudan korumalıyız. Bu noktada en büyük görev ise annelere düşüyor” dedi.

26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü kapsamında, Battalgazi Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü ve Malatya İl Emniyet Müdürlüğü’nün işbirliğiyle İçişleri Bakanlığı’nın hayata geçirdiği “En İyi Narkotik Polisi Anne” projesi semineri düzenlendi. Uyuşturucuyla mücadelede annelere yönelik farkındalık ve bilinçlendirme çalışmasının yürütüldüğü proje kapsamında Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesinde görevli Polis Memuru Hasan Solak tarafından düzenlenen seminerde, uyuşturucu ile mücadelede erken yaşta müdahalenin önemine vurgu yapıldı. Özellikle uyuşturucu kullanım mekanı ve oranlarının paylaşıldığı seminerde, annelere büyük görev düştüğü anlatıldı. Katılımcılara “İki Ekmek” adlı kısa film izletilirken, Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesinde görevli personeller tarafından da projeyle ilgili broşürler dağıtıldı. Çocukların ve gençlerin uyuşturucu kullanımının önüne geçme konusunda anne duyarlılığından faydalanmak amacıyla Battalgazi Belediyesi Konferans Salonunda düzenlenen seminere, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Belediye Başkanı Yardımcıları ve personeller katıldı.

BAŞKAN GÜDER: “AİLELERE BÜYÜK SORUMLULUK DÜŞÜYOR”

‘Gençlerimizi uyuşturucudan korumalıyız’ diyen Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Sizlerinde tahmini üzere uyuşturucu daha çok gençliğimize musallat edilen bir illettir. Bu illetle tanışanların başarılı olma şansı yoktur. Bir ülkenin her şeyi gençliğe bağlıdır. Mutlu ve huzurlu yarınlar; ancak, akıl sağlığı yerinde, kötü alışkanlıkları olmayan temiz bir gençlikle mümkündür. Yarının teminatı olan gençlerimizi uyuşturucudan korumalıyız. Bu noktada ailelere büyük sorumluluk düşüyor. Uyuşturucu denen illet; umudumuz ve geleceğimiz olan gençlerimizin hayatını bir anda söndürebiliyor. Yavrularımızı bu tehlikelere karşı uyarmalıyız. Gerçekten bu konunun anlatılması gerekiyor. Anne babanın eksikliğinden kaynaklı olarak çocuklar bu işleri merak ediyor. Sloganımızda belirtildiği gibi; ‘Çocuğum yapmaz demeyin’. Hepimiz duyarlı olacağız. Bir şey olmaz demeyeceğiz. Özellikle annelerin bu konuda daha duyarlı olması lazım. Her bireyin bir aday olabileceği düşünülmeli. Düşündüğümüz taktirde gerekli önlemleri zaten almış oluruz. Battalgazi Belediyesi olarak özellikle gençlerimizi bu tür zararlı alışkanlıklardan koruma noktasında, gençlik yatırımlarımızı gerçekleştiriyoruz. Amacımız; gençliğimize, dolayısı ile geleceğimize sahip çıkmaktır. Bu noktada çalışmalarımızı gece gündüz devam ettiriyoruz. Uyuşturucuyla mücadele kapsamında yoğun bir çalışma ortaya koyan güvenlik güçlerimize de çok teşekkür ediyoruz. Battalgazi Belediyesi olarak bu tür projelerin her zaman destekçisi olduk, olmaya da devam edeceğiz” dedi.

Reklam

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ