25.07.2024 - Malatya Fırat Haber

dEV Yatırımları Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Açtıracaklar !

dEV Yatırımları Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Açtıracaklar !

Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarının toplam proje bedeli 170 milyon lira

DEV YATIRIMLARI CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇACAK

Son yıllarda dev yatırımlara imza atan Malatya Büyükşehir Belediyesi, birçok projesi ile Türkiye gündemine gelirken, yapımı tamamlanan birçok yatırımın açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapacak.

7 Mayıs Cumartesi günü Toplu Açılış Töreni’ne katılmak üzere Malatya’ya gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı layıkıyla karşılamak ve ağırlamak için Malatya Büyükşehir Belediyesi yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor.

8 dev yatırımın açılışı yapılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, diğer kurum ve kuruluşlarca yapımı tamamlanan tesislerin açılışının yanısıra Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan 8 dev yatırımın da açılışını yapacak. Konu ile ilgili olarak verilen bilgilere göre, 7 Mayıs Cumartesi günü saat 15.00’de Belediye Binası yanında düzenlenecek olan Toplu Açılış içerisinde; Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ancak açılış töreni yapılmayan Hürriyet Parkı, Kernek Külliyesi, Kernek Meydanı ve Şelalesi, Yeni Nikah Sarayı, Şehit İbrahim Tanrıverdi Kültür ve Sanat Adası, Turgut Özal Tabiat Parkı, Yaşam ve Spor Merkezi, yapımı tamamlanan yol çalışmaları ile bisiklet yollarının açılışı yapılacak.

Yatırımların proje bedeli 170 milyon TL

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açılışı yapılacak olan Büyükşehir Belediyesi’nin 8 kalem yatırımının toplam proje bedeli 170 milyon lirayı buluyor. 20 dönüm alana sahip Hürriyet Parkı 6.7 milyon, 7.5 dönüm alana sahip Kernek Külliyesi 5.8 milyon, Kernek Meydanı ve Şelalesi 6.2 milyon, 20 dönüm alana sahip Yeni Nikah Sarayı 10.7 milyon, 25 dönüm alana sahip Şehit İbrahim Tanrıverdi Kültür ve Sanat Adası 19.7 milyon, Turgut Özal Tabiat Parkı 8.5 milyon, 53 dönüm alana sahip Yaşam ve Spor Merkezi 22.1 milyon ve 1200 km asfalt yol ile 14 km bisiklet yolu da 90.3 milyon liralık proje bedeline sahip.

Çakır: Büyük bir onur

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan, Türkiye genelinde ses getiren yatırım ve hizmetlerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışının yapılmasının kendileri için bir onur olduğunu belirten Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatyalılara hizmet için bundan sonra daha da yoğun bir çalışma sergileyeceklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Malatya’da layıkıyla karşılamak ve ağırlamak için Malatyalılar adına Büyükşehir Belediyesi olarak yoğun bir hazırlık yaptıklarını kaydeden Başkan Çakır, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Malatya’mıza her zaman ayrı bir sevgi ve ilgileri var. Bizlerin de Malatyalılar olarak Sayın Cumhurbaşkanımıza özel bir sevgimiz var. Bu sevgi karşılıklı olarak yıllardır hep artarak devam etti.

İlimizi sık sık ziyaret eden Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan, 7 Mayıs Cumartesi günü bir kez daha Malatyalıları ziyarete geliyor. Malatya’mız da yapımı tamamlanan hizmetlerin Toplu Açılış Töreni’ne katılacak ve hemşehrilerimize hitap edeceklerdir. Bu törende Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapılan ve bölgede örnek olan yatırımlarımızın da açılışını yapacaklar.

Hizmetlerin en iyisine layık olan hemşerilerimiz için yaptığımız bu büyük yatırımların Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışının yapılması bizim için büyük bir onurdur. Zat-ı alilerine Malatya’mıza ve Malatyalılara gösterdiği bu yakın ilgi ve alakadan dolayı şimdiden şükranlarımı sunuyorum. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Malatyalı hemşerilerimize hizmet etmek için daha da yoğun bir şekilde çalışacağız.

7 Mayıs Cumartesi günü Belediyemiz hizmetlerinin de içerisinde yer aldığı Toplu Açılış Törenine bütün hemşerilerimizi bekliyoruz.

Sayın Cumhurbaşkanımız toplu açılış töreni ve halka hitaplarının ardından Belediyemizi de ziyaret edecekler. Ziyaret sırasında kendilerine Belediyemiz yatırım ve hizmetleri ile ilgili bir brifing vereceğiz. Ayrıca, Sayın Cumhurbaşkanımız Türkiye’ye örnek Nikah Sarayı’mızda sivil toplum kuruluşu temsilcileri, kanaat önderleri ve iş adamlarımızın katılımı ile yemekli istişare toplantısı yapacaklardır.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı her zaman olduğu gibi bu defa da Malatya’ya yakışır bir şekilde karşılayıp, ağırlayacağız” şeklinde konuştu.

Ev_yatirimlari

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ