24.05.2024 - Malatya Fırat Haber
REKLAM ALANI

Dekorasyonda yeni trend: Endüstriyel stil

Dekorasyonda yeni trend: Endüstriyel stil

Eski fabrika ve depoların dekore edilerek yaşam alanına çevrilmesiyle başlayan endüstriyel dekorasyon trendi şimdilik ülkemizde ofis ve yemek mekanları dışında ilgi görmese de, zamanla evlerde de etkisini gösterecek…

Detaylarla ortamı ısıtın

Sert ve modern hatların, metal eşyaların, grinin, betonun, boru ve kirişlerin hakim olduğu bu trendin içinde ruhunuzun daralmasını istemezseniz sıcak renkler, ahşap detaylar, vintage eşyalar ve bitkiler kullanarak ortamı daha çekici hale getirebilirsiniz.

Endüstriyel dekorasyonun püf noktaları

– Duvarlarda tuğla ve beton kullanabilirsiniz.

Reklam

– Zeminde aynı şekilde, yine beton ve taş daha uygun olacaktır. Ancak ahşap kullanarak ortama sıcaklık verebilirsiniz.

– Bu dekorasyon tarzında borular, kirişler ve kabloların özellikle saklanmasının önüne geçilir. Çünkü onlar da dekorasyonun bir parçasıdır.

– Eşyaların modern hatlarda, metal veya metal detaylara sahip olması önemli. Ancak vintage eşyaların da kullanılması mümkün. Hatta kullandığınız eşyaların çizikleri ve soluk rengi de olsa kullanabilirsiniz, çünkü daha orijinal duracaktır. Yeni eşya alacaksanız da eskitilmiş mobilyalardan seçebilirsiniz.

– Endüstriyel dekorasyonda genel olarak gri tonları, siyah, kahverengi ve kırmızı gibi endüstri alanını temsil eden renkler hakimdir. Ancak kırmızı, düşündüğünüz gibi ‘cicili bicili’ değil de öyle ciddi kullanılır ki, o ‘cool’ hava asla bozulmaz.

– Bu tonlar çok soğuk gelirse turuncu, yeşil ve sarı gibi küçük modern detaylarla ortama sıcaklık katmayı deneyebilirsiniz.

– Her mekanda bitkiler olmazsa olmazdır. Bu nedenle çiçeksiz yapraklı bitkiler tercihiniz olabilir.

– Tekstil ürünlerinde deri, keten, çuval bezi ve pamuklu kumaşlar hakimdir. Yerde ise uzun tüylü halılar ya da kilimler kullanılabilir.

– Büyük posterler, metal ve ahşap aksesuarlar endüstriyel dekorasyonun olmazsa olmazıdır. Tekstil ürünlerinde ise harf detayı öne çıkar.

KAYNAK : http://www.kadinvekadin.net/dekorasyonda_yeni_trend_endustriyel_stil.html

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ