19.06.2024 - Malatya Fırat Haber

Çöşnük’ün çehresi değişti

Çöşnük’ün çehresi değişti

EŞREF BİTLİS CADDESİ TAMAMLANDI

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Malatya’nın doğusunda bulunan Eşref Bitlis Caddesinde değişim-dönüşüm ve yenileme çalışmalarını büyük oranda tamamladı.

Aytaç Paşa Caddesinin devamı olan 2.5 kilometre uzunluğundaki Eşref Bitlis Caddesi, Çöşnük Mahallesini Seyrantepe’ye bağlıyor.  1 kilometrelik bölümünde devam eden çalışmaları büyük oranda tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, yolda son olarak asfaltlama çalışması yaptı.

Yolun 1.5 kilometrelik bölümünü geçtiğimiz yıl yapan Büyükşehir Belediyesi geri kalan bölümü de bu yıl tamamladı.

Çakır: Mahallenin çehresi değişti

Yapılan asfalt çalışmasını inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, çalışmalar ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Reklam

Eşref Bitlis Caddesinde düzenleme çalışmalarının tamamlandığını belirten Başkan Çakır, “Çöşnük Mahallemiz Malatya’nın ulaşım yükünü çeken önemli akslarla dolu bir mahallemiz. Eşref Bitlis Caddemiz de bu akslarının önemli bir parçası. Caddede sürdürdüğümüz değişim-dönüşüm ve yenileme çalışmaları tamamlandı. Biz de bu çalışmanın son parçası olan asfalt çalışmalarını yerinde inceliyoruz. Düzenleme çalışmaları mahallemizin çehresini değiştirdi. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Muhtardan teşekkür

Eşref Bitlis Caddesinin çok güzel bir hale geldiğini belirten Muhtar Burhan İnanç, “Büyükşehir Belediyemiz bahar aylarında başladığı çalışmalarını kısa bir süre içerisinde tamamladı. Yine mahallemiz içinde bulunan Yusuf Bozkurt Özal Caddemizde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Mahalle sakinleri ve bizler çalışmalardan son derece memnun kaldık. Emeği geçen başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır olmak üzere herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

esref_bitlis_caddesi

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ