16.04.2024 - Malatya Fırat Haber
REKLAM ALANI

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz’ın ekmeğe yapılan zamlarla ilgili yazılı basın açıklaması

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz’ın ekmeğe yapılan zamlarla ilgili yazılı basın açıklaması

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz’ın ekmeğe yapılan zamlarla ilgili yazılı basın açıklaması:

Vatandaşlar ekmek kuyruğunda;

Malatya’da ekmek fiyatlarının 3 TL’ye yükselmesi ile birlikte vatandaşlar birkaç kuruş daha ucuza ekmek alabilmek için belediye ekmek büfeleri önünde çok uzun kuyruklar oluşturuyor. Havaların henüz çok soğuk olduğu kar yağışların devam ettiği Malatya ilimizde eksi derece soğuklara rağmen vatandaş ekmek kuyruğunda uzun süre bekliyor. Çoğunlukla gelen taleplerin fazlalığı karşısında istediği kadar ekmeği de büfelerden alamıyor.

Gelinen durum çok içler acısı can yakan bir durum, vatandaşların artık en temel ihtiyaçları olan ekmek, yağ, şeker gibi ürünleri birazcık daha ucuza alabilmek için kuyruklarda uzun süre beklemesi ekonominin geldiği noktayı çok net özetliyor. Yirmi yıldır bizi yöneten ve adında sözde kalkınma olan iktidar yirmi yılın sonunda vatandaşı ekmek kuyruğuna mahkum hale getiren aciz bir yönetim anlayışına dönüşmüştür.

Elli yıl önceki Kıbrıs Barış hareketi sonrasındaki ambargolarla oluşan kuyruklara sürekli dem vuranlar bugün herhangi olağanüstü bir durum ülkemizde yokken çok daha ilerisinde olan bir durumla ekmek kuyruğu ile insanlarımızı karşı karşıya bırakmıştır.

200 Gr ekmeğin 3 TL olması 4 kişilik bir ailenin sadece ekmeğe vereceği miktar asgari ücretin neredeyse dörtte biri olacaktır.

Reklam

Yoksulluğun derinleştiği vatandaşın artık parasızlıktan temel gıda maddelerine ulaşabilmek için oluşturduğu ve her gün daha da uzayan kuyruklar bu ülkenin en büyük ayıbıdır. Bu ülkenin insanı bu tabloları bu fotoğrafları haketmiyor.

Bu durumun oluşmasında elbette ki fırıncılar sorumlu değildir. Diğer tarafta fırıncı esnafı da girdi fiyatlarındaki un, maya vs gibi afaki artışlara 3 TL ye bile zarar ettiklerini ifade etmektedirler.
Yani özetle alanında satanında memnun olmadığı bu yoksulluğu derinleştiren, işsizliği artıran, kuyrukları uzatan her kesimin şikayetçi olduğu bu ekonomik sistemi oluşturan iktidar, bu umutsuzluğun, huzursuzluğun ve mutsuzluğun temel sebebi iktidardır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ