19.06.2024 - Malatya Fırat Haber

ÇAKIR: YAŞAM ALANLARININ KALİTESİNİ ARTIRIYORUZ

ÇAKIR: YAŞAM ALANLARININ KALİTESİNİ ARTIRIYORUZ

Büyükşehir, Eşref Bitlis Caddesi’ndeki çalışmalarda sona yaklaştı

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Malatya’nın doğusunda bulunan Eşref Bitlis Caddesinde değişim-dönüşüm ve yenileme çalışmalarına devam ediyor.

Aytaç Paşa Caddesinin devamı olan 2.5 kilometre uzunluğundaki Eşref Bitlis Caddesi, Çöşnük Mahallesini Seyrantepe’ye bağlıyor. 1 kilometrelik bölümde devam eden çalışmaların önemli bölümü tamamlandı.

Yolun 1.5 kilometrelik bölümünü geçtiğimiz yıl yapan Büyükşehir Belediyesi, geri kalan bölümü de bu yıl içerisinde tamamlamak için çalışmalarını sürdürüyor. İçmesuyu, kanalizasyon, elektrik, internet, telefon, fiber hat ve yağmur suyu drenaj kanallarının yapıldığı cadde de üst yapı çalışmaları da büyük oranda tamamlandı.

Kaldırım, cep otoparklar, yeşillendirme ve aydınlatma çalışmalarının sonunda yolda asfaltlama çalışmaları yapılacak. Cadde üzerinde devam eden çalışmaları inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, çalışmalar ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Bu yıl 400 bin m2’nin üzerinde çalışma yapacağız

Reklam

Çöşnük Mahallesinde yoğun bir nüfusun yaşadığını belirten Başkan Çakır, “Çöşnük Mahallemizde geçtiğimiz dönem Aytaç Paşa Caddesi, Mehmet Buyruk Caddesi ve bağlantılı sokaklarda düzenleme çalışmalarını tamamlamıştık. Bu yıl da Eşref Bitlis Caddesi ile Yusuf Bozkurt Özal Caddesini yeniliyoruz. Eşref Bitlis Caddesinin tüm alt yapıları yenilendi, eksikleri giderildi. Trafik açısından önemli bir aks burası, bittiğinde burada trafik daha düzenli olacak. Biz değişim dönüşüm çalışmalarına devam edeceğiz. Bu düzenlemeler insanlarımızın yaşamlarını kolaylaştırıyor. Bu yıl 400 bin m2’nin üzerinde çalışma yapacağız. Birçok noktada işlere başlamış durumdayız.

Fahri Kayahan, Kanalboyu, Tecde Yolu, Barguzu Caddesi, Yusuf Özal Caddesi, Mıhlıtut Caddesi çalışmalarımızdan bir kaçı, biz değişim dönüşüm çalışmalarını ilçelerde de yapıyoruz. Bütün projeler bittiğinde güzel, nezih ortamlara kavuşmuş olacağız. Yaşadığımız alanların kalitesini artıyoruz. Çöşnük Mahallemize güzel bir semt konağı da yapacağız. Gençlerimiz, çocuklarımız ve hanım kardeşlerimiz buradan faydalanacaklar. Bu yıl temelini atmayı planlıyoruz” dedi.

Muhtar Burhan İnanç: Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum

Malatya’nın en büyük mahallesinin Çöşnük Mahallesi olduğunu belirten Muhtar Burhan İnanç, “Büyükşehir Belediyemiz burada çok güzel işler yaptı. Geçtiğimiz yıllarda mahallemizin büyük bölümü bu hizmetten faydalandı. Bu yılda eksik noktalarımız tamamlanıyor. Nüfus bakımından en büyük mahalleyiz. İhtiyaçlarımız noktasında Büyükşehir Belediyemiz önemli görevler üstleniyor. Düzenleme çalışmaları mahallemizin çehresini değiştirdi. Başta Büyükşehir belediye Başkanımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

esref_bitlis_cad

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ