19.06.2024 - Malatya Fırat Haber

Büyükşehir’den Fiyat Etiketi ve Haksız Fiyat Artışı Denetimi

Büyükşehir’den Fiyat Etiketi ve Haksız Fiyat Artışı Denetimi

Malatya Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların refahını korumak ve haksız fiyat artışlarının önüne geçmek amacıyla denetimlerini sıklaştırdı.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı öncülüğünde, Malatya Ticaret İl Müdürlüğü ve Battalgazi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü iş birliğiyle Malatya merkez ve ilçelerinde geniş çaplı bir denetim operasyonu gerçekleştirildi.

**Tüketicinin Lehine Fiyat Uygulaması**

‘Fiyat Etiketi Yönetmeliği’ kapsamında yapılan denetimlerde, mağazalardaki etiketlerin belirlenen standartlara uygunluğu, ürünlerin kasa fiyatı ile etiket fiyatı arasında bir uyumsuzluk olup olmadığı ve diğer tüketici hakları konuları titizlikle incelendi. Zabıta ekipleri, ürünlerin gramajını, fiyatını, irsaliyesini, tüketim tarihini ve diğer yasal zorunlulukları kontrol ederek, tüketicilerin mağdur olmasının önüne geçmeyi hedefliyor.

Market raflarından alınan ürünleri kasada tek tek geçiren ekipler, işletmecilere ‘Fiyat Etiketi Yönetmeliği’ ve olası yaptırımlar hakkında bilgi verdi. Kasa fiyatı ile etiket fiyatı arasında fark olması durumunda, tüketici lehine olan fiyatın uygulanması gerektiği konusunda uyarılarda bulunuldu.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı, ‘Fiyat Etiketi ve Haksız Fiyat Artışı’ denetimlerini düzenli olarak yaparak, tüketicilerin korunması ve piyasanın dengeli bir şekilde işlemesi için çalışmalarını sürdürecek.

Reklam

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ