24.04.2024 - Malatya Fırat Haber
REKLAM ALANI

Büyükşehir Belediyesi adına kayıtlı toplam 81 adet parseli talep eden vatandaşlara devretti.

Büyükşehir Belediyesi adına kayıtlı toplam 81 adet parseli talep eden vatandaşlara devretti.

BELEDİYEYE AİT HİSSELERİN SATIŞIYLA HEM MÜLKİYET SORUNLARI GİDERİLİYOR HEM DE YAPI RUHSATLARININ ALIMI KOLAYLAŞTIRILIYOR

Malatya Büyükşehir Belediyesi, 2021 yılında yaptığı çalışmalar neticesinde Büyükşehir Belediyesi adına kayıtlı toplam 81 adet parseli talep eden vatandaşlara devretti.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Emlak İstimlak Daire Başkanlığı, merii imar planının 3194 sayılı kanunun 18. maddesinin (Kamuoyunda şuuyu olarak bilinen) uygulaması sonucu oluşan imar parsellerinin yasa gereği idarenin hisseli müşterek olduğu, İl genelindeki 81 adet parselin Malatya Büyükşehir Belediyesine ait  hisselerinin vatandaşların müracaat ve talebi üzerine  değerlendirmesini yaptı.

Belediye encümeninden karar alınıp, takdir komisyonu toplanarak piyasa bedeli belirlendikten sonra, yapılan satışlar neticesinde toplam 7261,49 metrekare Büyükşehir Belediyesi hissesinin bedeli olarak Büyükşehir Belediyesine 9.302.535,63 lira gelir sağlandı.

Büyükşehir Belediyesi hisselerinin satışı ile birlikte bir yandan imar parsellerinin ruhsatlandırılması sürecinde mülkiyet problemlerinin giderilmesi sağlandı, bir yandan da inşaat sektörüne yapı ruhsatı veren İlçe Belediyelerine yapı ruhsatlarının kolaylaştırılması imkânı verildi.

Reklam

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ