23.04.2024 - Malatya Fırat Haber
REKLAM ALANI

Büyükşehir Belediye Meclisi, 2022 yılı Mart ayı toplantısını başladı

Büyükşehir Belediye Meclisi, 2022 yılı Mart ayı toplantısını başladı

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MART AYI MECLİS TOPLANTILARI BAŞLADI

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi, 2022 yılı Mart ayı ilk toplantısını Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Başkanlığında, 9 Mart 2022 Çarşamba günü saat 14.00’de Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirdi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, kısa bir konuşma yapan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı.

Başkan Gürkan, “Tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Temennimiz bundan sonraki süreçte de kadınlarımızın her hangi bir şiddete maruz kalmamaları, kadına şiddetin son bulması, kadın ve erkek eşitliğinde zihinlerimizde bir birliktelik oluşmasıdır. Kadın hakları konusunda Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk seçme ve seçilme hakkı vermiştir. Temsil noktasında da gerek belediye meclislerimizde gerek Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde hak ettiği yerlerde olmalarını temenni ediyorum. Hükümetimiz de kadına şiddet ile ilgili suçlarda indirim uygulanmaması noktasında bir yasa düzenlemesi yaptı. İnşallah bu yasal düzenlemelerle birlikte genel anlamda canlıya şiddet uygulamanın hiçbir şekilde insani vasıf olmadığını herkes zihinlerine yerleştirirse çok da güzel olur diyorum” dedi.

Ayrıca geçtiğimiz günlerde Malatya Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret eden AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Veli Böke’nin programı ile ilgili kısa bir bilgilendirme yapan Başkan Gürkan, “Geçtiğimiz günlerde AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Veli Böke şehrimizi ziyaret ettiler. Sayın Böke, ‘Şehrimiz açısından Türkiye’de en fazla yatırım yapan belediye, Malatya Büyükşehir Belediyesi oldu. Yine Türkiye’de kırsal kesimlere en fazla hizmet veren belediye Malatya Büyükşehir Belediyesidir’ dediler. Bu anlamda da bütün belediye mesai arkadaşlarımıza ve belediye meclis üyelerimize de teşekkür ediyorum. Hepinizin emeğine sağlık diyorum” şeklinde konuştu.

Başkan Gürkan’ın konuşmasının ardından Büyükşehir Belediyesi Meclis gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Büyükşehir Belediye Meclis Gündem maddeleri arasında yer alan bazı maddeler görüşülerek karara bağlanırken, bazı maddeler yeniden görüşülmek üzere ilgili komisyonlara havale edildi, bazı maddeler ise bir sonraki birleşime ertelendi.

Reklam

Büyükşehir Belediye Meclisi Mart Ayı Toplantısının II. Birleşiminin ise 10 Mart 2022 Perşembe günü saat 14.00’de yapılmasına karar verildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ