28.02.2024 - Malatya Fırat Haber
REKLAM ALANI

Bu güzel parkı Malatya’mıza kazandıranlara teşekkür ediyorum

Bu güzel parkı Malatya’mıza kazandıranlara teşekkür ediyorum

     Vali ve Başkan beraberindeki heyetle birlikte Hürriyet Parkı’nda incelemelerde bulundu       

     MALATYA’MIZA HER GEÇEN GÜN YENİ GÜZELLİKLER EKLENİYOR

    Yeniden düzenlenen Hürriyet (İsmetpaşa) Parkında Malatya Valisi Süleyman Kamçı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır incelemelerde bulundu.

   Hürriyet Parkında gerçekleştirilen inceleme gezisine Malatya Valisi Süleyman Kamçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti il Başkanı Hakan Kahtalı, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Arif Emecen, İl Müftüsü Ümit Çimen, ESOB Başkanı Şevket Keskin, ESKKK Başkanı Ali Evren, Meclis Üyeleri ile bazı daire başkanları katıldı. 

Bu güzel parkı Malatya’mıza kazandıranlara teşekkür ediyorum

      Güzel Malatya’nın güzel parklarından biri olan Hürriyet Parkı’nda yapılan çalışmaları incelediklerini belirten Malatya Valisi Süleyman Kamçı, “Ülkemizin her tarafında her geçen gün birçok güzellikler oluyor. Malatya’mıza da her geçen gün yeni güzellikler ekleniyor. Bu parkımızın içerisinde çok güzel düzenleme ve peyzaj çalışmaları yapılmış. 200-300 kişinin aynı anda oturup çay-kahve içeceği, gölün karşısında çok güzel bir kafe yapılmış. Bu güzel parkı Malatya’mıza kazandıran Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum. Malatya’mıza hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu. 

Reklam

      Hemşerilerimizin kullanabileceği yeşil alanları çoğaltmak için çalışıyoruz

      Malatya’da yeşil dokunun önemli olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise, “Malatya’nın geçmişten gelen bir yeşil kimliği var. Bu kimliği daha yukarılara taşımak için çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Özellikle hemşehrilerimizin kullanabildiği yeşil alanları çoğaltma anlamında yaptığımız çalışmalardan bir tanesini Hürriyet Parkında başlattık.  Burada güzel bir düzenleme ile hemşehrilerimizin gününü geçirebileceği, çocuklarımız için oyun parklarının olduğu, kütüphanesi, biyolojik göleti, kafeteryası ve lokantası ile çok güzel bir park oldu. Bu parkımızın özelliği merkezde olması, kent içerisinde nefes alacak çok güzel bir parkı hemşerilerimizin hizmetine kazındırmış olduk.

     Ayrıca, Malatya’nın değişik bölgelerinde yaptığımız park çalışmaları ile birlikte 2-3 yıl içerisinde park sayımızı metraj olarak da standartlara uygun olarak artırmış olacağız” dedi.

     İnceleme gezisine eşlik edenler park içerisinde gezerken, Biyolojik gölet kenarında gitar çalan gençleri bir süre dinleyerek, performanslarından dolayı alkışlayıp başarılar dilediler.

ismetpasaparki

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Avatar halis dedi ki:

    Sitenizin takipçisiyim haberlerinizi özellikle takip ediyorum

BİR YORUM YAZ