24.06.2024 - Malatya Fırat Haber

Bebeğinizin cinsiyetini anlayabileceğiniz 15 test

Bebeğinizin cinsiyetini anlayabileceğiniz 15 test

Gebeliğin başındasınız ve yavaş yavaş belirginleşen karnınızla beraber cinsiyet merakınızda günden güne artıyor. Ultrasonda bile daha belli olmayacak minik yavrunuzun kız mı ya da erkek mi olacağı hakkında tahmin yürütüyorsanız, sizde birkaç yöntemle bebeğinizin cinsiyetini anlayabilirsiniz.

İşte bebeğinizin cinsiyetini anlayabileceğiniz yöntemler…

Kalp atışı testi

Bebeğin kalp atışı, hamile bir kadını rahatlatan ses olmanın yanı sıra bilgi vermek için de önemli. Eskilere göre kalp atışı dakikada 140’ın üzerindeyse kız bebek geliyor demektir.

Kırmızılahana testi

Lahanayı kaynatıp suyunu ayırın. Bu suyun içine birkaç damla idrarınızı ekleyin. Eğer suyun rengi mora dönerse erkek, pembeye dönerse de kız bebek olacak anlamına gelir.

Reklam

Sarımsak testi

Bu, sarımsak sevenlerin yapabileceği bir test. Bir diş sarımsak yiyin. Cildinizde yüksek oranda bir koku kalıyorsa oğlan bebek, kalmıyorsa kız bebek oluyor demektir.

Anahtar testi

Anne adayının aile ve arkadaşları, ondan bir ev anahtarı almalarını ister. Eğer hamile kadın anahtarın dar ucundan tutuyorsa kız, yuvarlak kısmından tutuyorsa erkek bebek geliyor demektir.

Maya takvimi

Mayalara göre anne adayının ve bebeğin doğum yıllarının her ikisi de tek ya da her ikisi de çift sayı ise bebek kız olacak demektir. Biri tek diğeri çift sayı ise erkek bebek geliyor demektir.

Sabah bulantısı testi

İlk üç aylık dönemde feci bir sabah bulantısı oluyorsa kız annesi olacaksınız demektir. Görece daha rahat geçiyorsa bu dönem, erkek bebeğe hazırlanın.

Alt-üst testi

Bu testi çok duymuşsunuzdur. Eğer bebek karnınızın alt kısmındaysa oğlan, üstteyse kız oluyor demektir.

Tatlı-tuzlu testi

Hamileliğinizde en çok neye aşeriyorsunuz, düşünün. Tuzlu yiyeceklere ihtiyaç duyuyorsanız oğlan, tatlılara ihtiyaç duyuyorsanız kız bebek geliyor.

Karbonat testi

Bir başka idrar testi! İki ya da üç yemek kaşığı karbonatı bir kaba koyun ve üzerine idrarınızdan bir miktar ekleyin. Karışımdan kabarcıklar üste fışkırıyorsa oğlunuz, küçük çaplı bir reaksiyon oluyorsa da kızınız olacak demektir.

Sivilce testi

Hamilelik kadınların cildini etkiler. Eğer sizin cildinizde hamilelikle birlikte çok fazla sivilce oluştuysa kız bebek geliyor demektir. Eskiler, “kız annenin güzelliğini almış” derler bu durumda. Cildiniz hamilelik boyunca pürüzsüz ise oğlan bebek taşıyorsunuz demektir.

Meme ucu testi

Meme uçlarınız hamilelik boyunca çok koyulaştıysa oğlan bebek gelecek, herhangi bir değişiklik olmadıysa kız bebek gelecek demektir.

Yüz şekli testi

Yüzünüzde hamilelikle birlikte yuvarlaklaşma fark ediyorsanız kızınız olacak demektir. Yüzünüzde uzun ve ince bir şekil beliriyorsa bu, oğlana işarettir.

Soğuk ayak testi

Ayaklarınız hamilelik süresince soğuksa oğlan geliyor demektir. Ayaklarınız normalden bariz bir şekilde daha sıcak ya da soğuk değilse bu, kızınızın olacağına işaret ediyor olabilir.

Ruh hali testi

Hamilelik esnasında çok ağlamaklı oluyorsanız kızınız geliyor demektir.

Rüya testi

Hamilelikte rüyaların tersini düşünmeniz gerekiyor. Eğer kız bebek istiyor ve rüyanızda kız görüyorsanız üzgünüz ama oğlan bebeğe hazırlanmalısınız.

KAYNAK : http://www.kadinvekadin.net/bebeginizin_cinsiyetini_anlayabileceginiz_15_test.html

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Avatar nil dedi ki:

    Aydın merkezden ben nil. Selamlar paylaşımınız yeminle mükemmel, saolun 21-09-2016 15:59:58

BİR YORUM YAZ