13.04.2024 - Malatya Fırat Haber
REKLAM ALANI

Battalgazili Gençler Sordu, Yazar Uzun Cevapladı

Battalgazili Gençler Sordu, Yazar Uzun Cevapladı

BATTALGAZİLİ GENÇLER SORDU, YAZAR UZUN CEVAPLADI

Battalgazi Belediyesi tarafından düzenlenen ‘çay muhabbeti’ programında gençlerle bir araya gelen ünlü araştırmacı-yazar Abdurrahman Uzun, gençlerin sorularını cevaplayarak onlara önemli tavsiyelerde bulundu. Yazar Uzun, Medeniyetin Kalbi Battalgazi’ye hayran kaldığını da belirtti.

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in özel davetlisi olarak Malatya’ya gelen ünlü araştırmacı-yazar Abdurrahman Uzun, Tarihi Silahtar Mustafa Paşa Kervansaray’ında düzenlenen iftar programının ardından çay muhabbetinde gençlerle bir araya geldi. Başkan Güder’in de katıldığı programda gençlerle birlikte iftarını açan ve çay içen yazar Uzun, gençlerin sorularını yanıtlayarak onlara önemli tavsiyelerde bulundu. Kişisel sosyal medya hesaplarından yayınladığı videoları ve çeşitli platformlarda kaleme aldığı yazılarıyla da dikkat çeken yazar Uzun, iftar öncesi gezdiği Battalgazi’ye hayran kaldığını aktardı.

BAŞKAN GÜDER: “KENDİ TARİHİYLE DOST BİR GENÇLİK HEDEFLİYORUZ”

Battalgazi’de gençlere dair pek çok hedefi gerçekleştirme imkanı bulduklarını aktaran Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Geleceğimizin teminatı olan aydınlık yarınlarımızı seviyoruz. Sizler bizim her şeyimizsiniz. Her platformda sizlerle beraber olmak için fırsat kolluyoruz. Zaman zaman bir araya gelip sohbet ediyoruz. Onlara kültürlerine sahip çıkmaları tavsiyelerinde bulunuyoruz. Kendi tarihiyle dost, yabancı kaynaklı bilgi kirliliğe karşı dirençli, bilinçli ve aktif bir gençlik hedefliyoruz. Özüne, kültürüne ve geleceğine sahip çıkan milletler ilelebet varlıklarını sürdürmüştür. Başkasının hegemonyasında olan milletlerin sonunu görüyoruz. İnşallah bizim gençlerimiz böyle olmayacak. Kendi tarihiyle dost bir gençlik hedefliyoruz. Biz size yürekten inanıyoruz, güveniyoruz. Bu gençlerle gözümüz arkada kalmaz. Allah Vatanımızı, Bayrağımızı, Ülkemizi ve gençlerimizi korusun. Ülkemizde gözü olanlara fırsat vermesin inşallah. Bugünde Silahtar Mustafa Paşa Kervansaray’ımızda gazeteci-yazar Abdurrahman Uzun’u konuk ediyoruz. İrşat görevini üstlendiği için kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Gençlerimiz ile hoş bir sohbet gerçekleşti. Ramazanınız mübarek olsun. Rabbim sizleri ailenizle güzel bayramlara kavuştursun” dedi.

Reklam

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ