18.04.2024 - Malatya Fırat Haber
REKLAM ALANI

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Her Daim Esnaflarımızın Yanındayız

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Her Daim Esnaflarımızın Yanındayız

BAŞKAN GÜDER, PAZARCI ESNAFLARINI ZİYARET ETTİ

BAŞKAN GÜDER: “PAZARCI ESNAFININ İYİ KOŞULLARDA ÇALIŞMASI BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİDİR”

Niyazi Mısri Caddesinde kurulan semt pazarını ziyaret ederek pazar esnafı ve alışveriş yapan vatandaşlarla bir araya gelen Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Yaz kış demeden alın teri döken ve dört mevsim fedakârca çalışan pazarcı esnafımızın istekleri bizim için çok kıymetlidir” dedi.

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Malatya Seyyar Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Ümit Emre ve Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Acun ile birlikte Niyazi Mısri Caddesinde kurulan semt pazarını ziyaret etti. Sabah erken saatlerde tezgahlarının başına gelen pazarcı esnafına bol kazançlar dileyip, esnafın sıkıntılarını ve taleplerini dinleyen Başkan Güder, alışverişe gelen vatandaşlarla da sohbet edip sorunlarını not aldı. Yoğun insan sirkülasyonu olan pazar yerlerinde vatandaşların özellikle sosyal mesafeye dikkat etmeleri konusunda uyarılarda bulunan Başkan Güder, dört mevsim fedakarca çalışan pazarcı esnafının daha iyi şartlarda satış yapabilmeleri için Battalgazi Belediyesi olarak bütün imkânları sağladıklarına dikkat çekti.

MUHTAR TUR: “BAŞKANIMIZ HER ZAMAN HALK İLE İÇ İÇE”

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in her zaman halk ile iç içe olduğunu dile getiren Kavaklıbağ Mahallesi Muhtarı Ekrem Tur, “Battalgazi Belediye Başkanımız Osman Güder ve Malatya Seyyar Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Ümit Emre ile pazarcı esnaflarımızı gezdik. Hayırlı işler temennisinde bulunduk. Başkanımızın mahallemizden olması bizleri memnun etti. Başkanımız zaten sürekli halk ile iç içe. Bu ziyaretlerin yapılması ve varsa sıkıntılarının hemen çözülmesi noktasında bu ziyaretler çok önemlidir.  Sıkıntılarımızın çözümünün yanı sıra gönlümüzü de alıyor. Allah birlik ve beraberliğimizi arttırsın” ifadelerini kullandı.

Reklam

ODA BAŞKANI EMRE: “BATTALGAZİ’YE YAKIŞAN BİR BAŞKANIMIZ VAR”

Battalgazi’nin mütevazi ve çalışkan bir başkana sahip olduğuna vurgu yapan Malatya Seyyar Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Ümit Emre, “Battalgazi Belediye Başkanımız Osman Güder’in ilk Pazar ziyareti değil, eminim son ziyareti de olmayacak. Başkanımız göreve geldiği günden itibaren esnafımız ile iç içe ve sürekli bizlere destek oluyor. Allah başkanımızdan razı olsun. Malatya’nın yetiştirmiş olduğu becerikli, mütevazi ve çalışkan bir birisidir. Dürüstlüğü ve mertliğiyle Battalgazi’ye yakışan bir başkanımız var. Böyle bir başkana sahip olduğumuz için çok ama çok şanslıyız. Kendisiyle gurur duyuyoruz. Başarılarının devamını diliyoruz. Pazarcı esnaflarımıza da hayırlı işler diliyoruz” şeklinde konuştu.

BAŞKAN GÜDER: “HER DAİM ESNAFLARIMIZIN YANINDAYIZ”

‘Sizlere en iyi koşullarda çalışma imkânı sunmak bizlerin sorumluluğumuzdur’ diyen Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Seyyar Pazarcılar Esnaf Odası Başkanımız ve muhtarımız ile birlikte pazarcı esnaflarımızı ziyaret ettik. Halkımızla buluşuyoruz, onları dinliyoruz sıkıntılarını, istek ve önerilerini dinliyoruz. Hem pazar esnafımızın hem de vatandaşlarımızın bir araya geldiği pazar yerleri halkımızla buluşmamız açısından önemli. Vatandaşlarımızın sorunları bizim sorunlarımızdır. Onların sıkıntıları bizim sıkıntılarımızdır. Esnafımız ve vatandaşımızla iç içe olup onların dertlerini ve problemlerini çözme noktasında Battalgazi Belediyesi olarak elimizden ne geliyorsa bugüne kadar yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Bizler esnafımızın her daim yanındayız. Battalgazi’de her zaman esnaf ve sanatkarlarımız ile istişare ediyoruz. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ında söylediği gibi; ‘Vatandaşlarımıza üstten bakmıyoruz.’ Dört mevsim fedakarca çalışan pazarcı esnafının daha iyi şartlarda satış yapabilmeleri için Battalgazi Belediyesi olarak bütün imkânları sağlıyoruz, sağlamaya da devam edeceğiz. Bu bizim sorumluluğumuzdur. Birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyacımızın olduğu bugünlerde, ülkemizin üzerinde oyunlar oynanmaya devam ediliyor. Dört bir koldan ülkemizi sarmak istiyorlar. Özellikle geçtiğimiz gün TBMM’de Irak ve Suriye’ye asker göndermeyi içeren tezkerenin süresi 2 yıl daha uzatıldı. Özellikle CHP’nin hayır bloğunda yer alması kabul edilebilir bir şey değil. Muhalefet partisinin de ülke bütünlüğü içerisinde yer alması gerekiyordu. Bizim birlik ve beraberliğimizi korumamız lazım” dedi.

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’i samimi karşılayan pazar esnafı da ziyaretleri dolayısıyla Başkan Güder’e teşekkürlerini ilettiler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ