13.04.2024 - Malatya Fırat Haber
REKLAM ALANI

Başkan Sadıkoğlu: “KDV indiriminin olumlu yansımaları olacaktır”

Başkan Sadıkoğlu: “KDV indiriminin olumlu yansımaları olacaktır”

Başkan Sadıkoğlu: “KDV indiriminin olumlu yansımaları olacaktır”

Tüm gıda ürünlerinde KDV’nin % 8’den % 1’e indirilmesinin önemli bir adım olduğunu belirten Malatya TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, gıda üretimi veya ticareti yapan işletmeleri enflasyonla mücadele kampanyasına destek vermeye davet etti.

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın canlı bağlantı ile katıldığı “Türkiye Ekonomi Modeli Yeni Adımlar ve Enflasyon Tedbirleri Tanıtım Toplantısı’na katıldı.

ÜYELERİN TALEPLERİ BAKAN NEBATİ’YE İLETİLDİ

Toplantı sonrası Hazine ve Maliye Bakanı Dr. Nureddin Nebati ile görüşen Başkan Sadıkoğlu, Malatya TSO üyelerinin sorunları ile talep edilen konuları iletti.

“ÖNEMLİ BİR ADIM”

Reklam

Açıklanan yeni ekonomi paketini değerlendiren Başkan Sadıkoğlu, “Devam eden salgınla birlikte ciddi yaralar alan iş dünyası son günlerde oluşan ekonomik sorunlarla mücadele ediyor. Böylesi sıkıntılı bir dönemde Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Bakanımız Nureddin Nebati’nin açıkladığı tedbirlerin ve paketi ekonomimizin yaşadığı sorunlara çare olmasını umut ediyoruz. Reel sektöre KGF desteğiyle sağlanacak 60 milyar liralık kredi paketinin özellikle yatırıma ve üretime ağırlık vermemiz gereken bu dönemde önemli bir adım olduğunu düşünüyoruz” dedi.

“GİRDİ MALİYETLERİNİ AZALTACAK YENİ ADIMLAR BEKLİYORUZ”

Gıda ürünlerinde KDV’nin yüzde 1’e düşürülmesinin tüm kesimler için önemli bir adım olduğunu belirten Başkan Sadıkoğlu, “Tüm gıda ürünlerinde KDV’nin %8’den %1’e indirilmesi memnuniyet vericidir. Bu adım, ekonomik çarkların daha hızlı dönmesini sağlayacak, enflasyon rakamlarının da inmesine katkı sunacaktır. KDV indirimi vatandaşlarımıza da rahat bir nefes aldıracak çok önemli bir adım olmuştur. Yapılan KDV düzenlemesi karşısında firmalarımızdan da konuya aynı hassasiyetle yaklaşmalarını bekliyoruz. Ayrıca işletmelerimizin girdi maliyetlerini etkileyen ve etiketlere yansıyan akaryakıt, doğalgaz ve elektrik bedelleriyle ilgili de yeni bir düzenlemenin olması gerektiğini bir kez daha dile belirtmek istiyorum. Yeni ekonomi destek paketinin ve atılan adımların hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ