26.05.2024 - Malatya Fırat Haber
REKLAM ALANI

Başkan Güder: “Hemşirelik İnsan Hayatı’na Dokunan Bir Meslektir

Başkan Güder: “Hemşirelik İnsan Hayatı’na Dokunan Bir Meslektir

Başkan Güder’den Hemşireler Haftası Ziyareti

Başkan Güder: “Hemşirelik İnsan Hayatı’na Dokunan Bir Meslektir”

 

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, hemşireler haftası dolayısıyla İnönü Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Rukuye Aylaz ve Dekan Yardımcısı Doç.Dr. Emriye Hilal Yayan’ı ziyaret ederek, gece gündüz demeden özveriyle çalışan, gösterdikleri gayretle mesleğe değer kazandıran tüm hemşirelerin gününü kutladı.

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, 12-18 Mayıs Hemşireler Haftası münasebetiyle dolayısıyla İnönü Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Rukuye Aylaz’ı ve Türk Hemşireler Derneği Malatya Şube Başkanı ve Dekan Yardımcısı Doç.Dr. Emriye Hilal Yayan’ı ziyaret etti. Başkan Güder ziyarette gece gündüz demeden özveriyle çalışan, gösterdikleri gayretle mesleğe değer kazandıran ve tüm Dünyayı etkisi altına alan binlerce insanın hayatını kaybetmesine yol açan korona virüs salgını ile kendi hayatlarından vazgeçerek mücadele eden, yaşantılarını, sevdiklerini bir kenara bırakarak COVİD-19 Hastalarını iyileştirmek için çabalayan tüm hemşirelerin gününü kutladı. Dekan Prof.Dr.Rukuye Aylaz ve Dekan Yardımcısı Doç.Dr. Emriye Hilal Yayan, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in bu nazik ziyaretinden dolayı teşekkürlerini iletti.

DEKAN AYLAZ: “BAŞKANIMIZIN BU ANLAMLI ZİYARETİNDEN ONUR DUYDUK”

Reklam

Başkan Güder’in ziyaretinden onur duyduklarını ifade eden Hemşirelik Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Rukuye Aylaz, “Okulumuzu hemşirelik fakültemizi bugün bu anlamlı günde Battalgazi Belediye Başkanımız sayın Osman Güder ziyaret etti. Bu özel günümüzde başkanımız buraya kadar gelerek bizleri onurlandırdı. Bu ziyaretinden dolayı başkanımıza ve ekibine üniversitemiz adına teşekkür ediyorum” Şeklinde konuştu.

DEKAN YARDIMCISI YAYAN: “BU YIL YORUCU BİR HEMŞİRELİK HAFTASI KUTLUYORUZ”

Yorucu bir hemşirelik haftası yılı kutladıklarının altını çizen Türk Hemşireler Derneği Malatya Şube Başkanı ve Dekan Yardımcısı Doç.Dr. Emriye Hilal Yayan ise “12-18 Mayıs Hemşirelik haftası nedeniyle Battalgazi Belediye Başkanımız ve ekibi bizleri ziyaret ettiler. Yorucu bir hemşirelik haftası kutluyoruz bu yıl. Arkadaşlarımız, ailelerinden uzak kalarak tüm yaşamlarını hastaneye taşıyarak insanımıza ve toplumumuza faydalı olmaya çalıştılar. Buraya kadar gelerek bizleri ziyaret eden Başkanımız Osman Güder’e ve misafirlerimize sahadaki arkadaşlarımızı temsilen ziyaretlerinden övünç duyduk. Çok teşekkür ediyorum.”

BAŞKAN GÜDER: “HEMŞİRELİK İNSAN HAYATI’NA DOKUNAN BİR MESLEKTİR”

Hemşirelik mesleğinin insan sağlığı açısından önemli bir meslek olduğunu vurgulayan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Bu hafta hemşirelik haftası olması nedeniyle İnönü Üniversitesi Hemşirelik fakültemizi ziyaret etmek istedik. Bazı mesleklerin önemini söylemeye gerek yok. Hemşirelik mesleği de bu ulvi mesleklerden bir tanesidir. Özellikle dünyanın korona virüs ile karşı karşıya kalmasından dolayı sağlık sektörünün bu süreçte yapmış olduğu çalışmalar, toplumuz nezdinde  ve dünya çapında büyük takdir topladı. Bu anlamda tüm sağlık çalışanlarına sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. Bu özel ve anlamlı günde sembolikte olsa sağlık çalışanlarına moral olacağını düşündüğümüz için kendilerini ziyaret etmek istedik. Bundan sonraki süreçte de onlarla beraber daha sağlıklı bir yaşamı şekillendirme ve insanların hayatlarını kolaylaştırmak adına elimizden gelen tüm desteği her zaman olduğu gibi sunmaya devam edeceğiz. İnşallah umuyoruz ki; toplumun genelini ilgilendiren sağlık sorunlarıyla karşı karşıya gelmeyelim” ifadelerini kullandı.

“ŞEHİR HASTANELERİNİN NE KADAR GEREKLİ OLDUĞUNU HERKES GÖRDÜ”

Sağlık alanında kurulan Şehir hastanelerinin gerekliliğinin bugün daha iyi anlaşıldığını dile getiren Başkan Güder, “Öncelikle Türkiye’de Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere Sağlık Bakanımız, Doktorlarımız, hemşirelerimiz ve tüm paydaşların göstermiş olduğu üstün gayretlerle tüm Dünya’ya örnek olduk. Bu süreçte sağlık çalışanlarımız çocuklarından, eşlerinden ve çevrelerinden uzak kalarak bugünleri bizlere yaşattılar. Birde şunu belirtmek istiyorum. Birkaç yıl önce şehir hastaneleri yapıldığı zaman bazı görüşler yapılan yatırımların boşa bir yatırım olduğu şeklinde beyanları vardı. Kurulan şehir hastanelerinin bugün gereksiz olmadığı tüm Türkiye gördü. İleriye dönük yapılan stratejik çalışmaların ülkeler ve milletler üzerinde ne kadar önemli etkiler oluşturduğunu da hep beraber görmüş olduk. Tüm hemşirelerimizin, sağlık sektöründe hizmet veren bütün birimlerin ve sağlık personelimizin günlerini kutluyorum” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ