13.04.2024 - Malatya Fırat Haber
REKLAM ALANI

Başkan Güder, “Battalgazi’mizin çehresi her geçen gün değişiyor. Battalgazi’mize hizmet ve yatırımda ne vakit ne de zaman tanırız” dedi.

Başkan Güder, “Battalgazi’mizin çehresi her geçen gün değişiyor. Battalgazi’mize hizmet ve yatırımda ne vakit ne de zaman tanırız” dedi.

BAŞKAN GÜDER, “TEKSTİLKENT PROJESİ HATUNSUYU VE BÖLGENİN KADERİNİ DEĞİŞTİRECEK”

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Çalışan ve Üreten Gençler Programı” çerçevesinde Tekstil Kent Projesi’nin hayata geçirileceği Hatunsuyu bölgesindeki vatandaşlarla bir araya geldi. Başkan Güder, “Battalgazi’mizin çehresi her geçen gün değişiyor. Battalgazi’mize hizmet ve yatırımda ne vakit ne de zaman tanırız” dedi.

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, AK Parti İl Başkanı İhsan Koca, Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu ile birlikte ilçenin yeniden yükselen yıldızı olmasında önemli rol oynayacak olan Tekstil Kent Projesi’nin hayata geçirileceği Hatunsuyu bölgesindeki vatandaşlarla buluştu. Hayata geçirilecek olan Tekstilkent Projesi ile Hatunsuyu bölgesinin kaderinin değişeceğine işaret eden Başkan Güder, projenin Malatya’ya getirilmesine vesile olan AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık’a teşekkürlerini iletti. Birçok kişiye de istihdam sağlayacak projeyle Tekstildeki arz ve talebin karşılanmasında Battalgazi’nin söz sahibi olacağını da vurgulayan Başkan Güder, ilçedeki tüm mahallelerimizin birlikte gelişmesi, büyümesi, güzelleşmesi ve zenginleşmesinin mücadelesini verdiklerinin altını çizdi.

HATUNSUYU’NA 24 DERSLİK OKUL YAPILACAK

Geçmişten bu yana okul ve elektrik sıkıntısı çeken Hatunsuyu’nun bu sorunu da çözüme kavuşuyor. Mahalle sakinlerinin sorun ve taleplerini yerinde dinleyen AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık ve Başkan Güder, sürekli elektrik kesintisi yaşayan Hatunsuyu’na 356 bin TL maliyeti bulan bir trafo yapılacağını belirterek, bölgeye birde okul müjdesi verdi. Milletvekili Çalık, 2 milyon TL maliyetli 24 derslikli okulunda Hatunsuyu’na kazandırılacağını söyledi.

MUHTAR DEMİR: “EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜRLERİMİ İLETİYORUM”

Reklam

Gerçekleştirilecek yatırımlardan dolayı teşekkürlerini ileten Hatunsuyu mahalle muhtarı Cumali Demir, “Bugün Milletvekilimiz Öznur Çalık hanımefendi ve Battalgazi Belediye Başkanımız Osman Güder ve İl Başkanımız İhsan Koca beyefendiler, mahallemizi ziyaret ettiler. Taleplerimizi ve sorunlarımızı dinlediler. Kendilerine teşekkür ediyorum. Hatunsuyu’na Tekstilkent kurulacak. Bölgemize hayırlı olsun. Çok güzel bir gelir kaynağı olacaktır. Emeği geçenlere teşekkürlerimi iletiyorum” şeklinde konuştu.

GENEL SEKRETER YOĞUNLU: “MALATYA’MIZDA 5 BÖLGEMİZDE KURULACAK”

Çok önemli bir tesisin Hatunsuyu’na kurulacağının altını çizen Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu, “Tekstilkent projesi genç istihdamını hızlı bir şekilde sağlamaya yönelik bir programdır. Daha çok Doğu ve Güneydoğu illerinde uygulanıyor. Yaklaşık 37 milyon liralık bir kaynak ile 5 bölgemizde kurulacak. Battalgazi’den organize sanayi bölgesine giden birçok vatandaşlarımız var. Özellikle kadın ve gençlerin çalıştığı bu sektörde, uzak yerde çalışmaları verimi de düşürüyor. Bu konuda Battalgazi Belediye Başkanımız Osman Güder’e de çok teşekkür ederim. Başkanımız büyük emekleri ve gayretleri var. Başkanımız, proje için Belediyeye ait Hatunsuyu bölgemizde 10 bin metrekarelik alan tahsis etti. İnşallah 2022 yılına kalmadan hızlı bir şekilde teslim etmeyi planlıyoruz. İlimize hayırlı olsun.”

İL BAŞKANI KOCA: “BATTALGAZİ’NİN GELİŞİMİ AÇISINDAN BÜYÜK ADIM”

Battalgazi’nin gelişimi açısından büyük bir adım olduğunu dile getiren AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca, “Hatunsuyu’na kurulacak Tekstilkent projesi ile kenarda kalmış mahalle özelliğini üzerinden atacaktır. Battalgazi’nin gelişimi açısından büyük bir adım atılıyor. Gençlerimiz bu imkandan faydalanarak aile gelirlerine katkı sağlayacak. Elektrikle ilgili de ciddi bir yatırım var ve Hatunsuyu da bundan faydalanacaktır. 20 sene önce çok farklı şeyler konuşuyorduk, şuan çok farklı şeyler konuşuyoruz” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN GÜDER: “HİZMET VE YATIRIMDA NE VAKİT NE DE ZAMAN TANIRIZ”

Proje kapsamında mülkiyeti Battalgazi Belediyesi ait 10 dönümlük bir alanın belgelerini Bakanlığa gönderdiklerini vurgulayan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Hatunsuyu bizim için önemli merkezlerden bir tanesidir. Çevreyolu altına baktığımızda 3 merkezimiz var. Bunlar Orduzu, Hanımınçiftliği ve Hatunsuyu bölgelerimizdir. Bu bölgelerin sorunlarının çözümü noktasında tüm çalışmaları yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Özellikle Hatunsuyu bölgemizin kanalizasyon ve su problemini MASKİ ile çözeceğiz. Doğalgaz içinde teminatlarımızı yazılı olarak verdik. İnşallah yakın tarihte bölgemiz doğalgaz ile buluşacak. Bölgenin bir bölümü bu kış doğalgazdan istifade edecekler. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan, istihdamı arttırma noktasında ilgili Bakanlıklarımıza talimat verdi. Özellikle tekstil istihdamı arttığı için ilçelerde bu tür yatırımlara öncelik verilmesini istedi. Projenin Malatya’ya getirilmesinde AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık hanımefendi’nin büyük gayretleri var. Fırat Kalkınma Ajansı ile yaptığımız istişareler sonucunda Tekstilkent Projesi’nin Hatunsuyu’na yapılmasına karar verdik ve yer belirledik. Projenin yüzde 25’ini Belediyemiz, yüzde 75’ini ise Bakanlığımız karşılayacak. Bu çerçevede mülkiyeti belediyemize ait 10 dönümlük bir alanın evraklarını ilgili Bakanlığımıza gönderdik. Bunu yaparken tekstil ile uğraşan arkadaşlarımızı çağırarak, onlara yer yapacağımızı ve bu alanda işletme kuracağımızı söyledik. Arkadaşlarımızda işletmeyi kurun, biz oraya katkı sunarız dediler. Battalgazi’ye hizmet ve yatırımda ne vakit nede zaman tanırız. Şuan ki maliyeti en az 5 milyon TL olarak görülüyor ama bu maliyet artacaktır. Hatunsuyu’na Tekstilkent’i kuruyoruz. Hayırlı ve uğurlu olsun. Bu konuda öncelikle Cumhurbaşkanımıza, Bakanlarımıza ve Milletvekilimiz Öznur Çalık hanımefendiye emeklerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum” dedi.

MİLLETVEKİLİ ÇALIK: “ASLAN PAYINI MALATYA ALACAK”

Tekstilkent Projesi’nde aslan payını Malatya’nın alacağını belirten AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, şunları söyledi: “Her bölgemizde ayrı ayrı yatırım ve hizmetler var. Özellikle çevreyolu altı diye nitelendirilen bölgelere ve kırsalda kalan mahallelere, yeni yatırımlar götürerek, her mahallemiz aynı oranda eşit seviyede kalkınmasını istiyoruz. Bugünde Hatunsuyu bölgemize bu yatırımları taşıyoruz. Bölgede yaşayan gençlerimizin iş bulabilmesi için gençlerimizin Organize Sanayiye değil, Organize sanayinin Hatunsuyuna gelmesini istedik. Bunu da Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan istedi. Bu projeyle en az 400-500 evladımız iş bulacak. Hayırlı ve uğurlu olsun. Bu konuda Fırat Kalkınma Ajansı’nın bizlere ciddi desteği oldu. Kırsal bölgelere yapılacak olan bu yatırımı Battalgazi ile beraber, Pütürge’ye, Darende’ye, Yeşilyurt’a ve Akçadağ’a da götürüyoruz. Bu sayede toplamda 2 bin 500 gencimiz iş bulacak. Proje kapsamında Bakanlığımız 35 milyonluk bütçeyi Malatya’ya ayırdı. Aslan payını Malatya aldı. Hatunsuyu Mahallesi’ne tarihte ilk kez bir tekstil fabrikası kurulmuş olacak. Ben bundan dolayı çok mutluyum, bu mutluluğumu sizlerle paylaşmak istedim. Muhtarımızın bizden okul talebi de olmuştu. Bunun içinde 2 milyon TL bir bütçe ayrıldı. 24 derslikli bir okulu da Hatunsuyu’na kazandırıyoruz. Birde Hatunsuyu’na 356 bin TL bir bütçe ayrıldı. Bölgenin okul ve elektrik ile ilgili sorunu da çözülmüş olacak. Hayırlı ve uğurlu olsun.”

“BATTALGAZİ’YE SEVDALI BİR BAŞKANIMIZ VAR”

Tekstilkent Projesi’nde Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in büyük emeklerinin olduğunun altını çizen Milletvekili Çalık, “Özellikle burada bir noktanın altını çizmek istiyorum. Tekstilkent projesinin Battalgazi’ye ve Hatunsuyu’na kurulmasına Battalgazi Belediye Başkanımız Osman Güder’in büyük çabaları oldu. Bir telefonla yerin hazır Hatunsuyu bölgesinde hazır olduğunu söyledi. Eğer söylediğimiz tarihte yer hazır olmasaydı geçiyorduk. Hemen anında diğer ilçelerimizden daha fazla sorumluluk alarak fabrikaların yüzde 25’ini başkanımız Osman Güder yapacak. Sayın Bakanımızla konuştuk ve o teminatı verdi. Yüzde 75’ini Cumhurbaşkanımızın talimatıyla Gençlik ve Spor Bakanımız ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız, diğer yüzde 25’ini ise Battalgazi Belediye Başkanımız Osman Güder yapacak. Gecesini gündüzüne katarak ilçesine hizmet ve yatırım kazandıran Osman Güder başkanımız, ilçesine sevdalı bir başkan. Bu konuda kendisine çok ama çok teşekkür ediyorum” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ