28.05.2024 - Malatya Fırat Haber
REKLAM ALANI

Başkan Er: İkizce’de Modern Yaşam Alanları Oluşturuluyor

Başkan Er: İkizce’de Modern Yaşam Alanları Oluşturuluyor

6 Şubat depremlerinin ardından Malatya’nın Yeşilyurt ilçesi İkizce Mahallesi’nde başlatılan konut inşaat çalışmaları hızla devam ediyor. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Sami Er, ilgili daire başkanlarıyla birlikte İkizce TOKİ konutlarının bulunduğu şantiye alanlarında incelemelerde bulunarak, çalışmaların son durumu hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Başkan Er, çalışmaların büyük bir hızla ilerlediğini belirterek, “TOKİ tarafından İkizce Mahallesi’nde etaplar halinde yapımı devam eden kalıcı konutlarda tüm detaylar titizlikle planlandı. Çevre düzenleme çalışmaları, çocuk oyun alanları ve sosyal tesislerin hayata geçirilmesiyle modern bir yaşam alanı oluşturulacak” dedi.

“Malatya’da önceliğimiz, konteyner kentlerde yaşayan vatandaşlarımızı kalıcı konutlarına kavuşturarak güvenli ve rahat bir ortamda yaşamalarını sağlamak” diyen Başkan Er, sözlerine şöyle devam etti: “Büyükşehir Belediyesi olarak Malatya’nın yeniden ayağa kaldırılması noktasında tüm kurumlarımızla el birliğiyle çalışıyor, her alanda daha modern bir şehir inşa etmek için gayret gösteriyoruz. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız ve TOKİ tarafından şehrimizde ciddi çalışmalar yürütülüyor. İnşallah bu çalışmalar en kısa sürede tamamlanarak hemşerilerimiz daha güvenli ve sağlıklı konutlarında yaşamaya, iş yerlerinde hizmet vermeye başlarlar.”

İnceleme gezisi sonrasında örnek daireyi de gezen Başkan Er, yapımı tamamlanan dairenin oldukça güzel bir şekilde dizayn edildiğini belirterek, dairelerin kullanışlı olduğunu vurguladı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ