24.04.2024 - Malatya Fırat Haber
REKLAM ALANI

Başkan Çınar, Paşaköşkü Erenler Cemevinde Düzenlenen Lokma Etkinliğine Katıldı

Başkan Çınar, Paşaköşkü Erenler Cemevinde Düzenlenen Lokma Etkinliğine Katıldı

BAŞKAN ÇINAR, PAŞAKÖŞKÜ ERENLER CEMEVİNDE DÜZENLENEN LOKMA ETKİNLİĞİNE KATILDI

“Lokma, Kalplerimizi ve Gönüllerimizi Birleştiriyor”

Paşaköşkü Erenler Cemevinde düzenlenen Lokma Etkinliğine katılan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Birlik ve beraberliğimizin nişanesi olan lokma etkinliklerimiz; huzurumuza, kardeşliğimize ve dayanışmamıza vesile olsun.” diye konuştu.

Paşaköşkü Erenler Cemevi önünde düzenlenen Lokma Etkinliğinde vatandaşlarla bir araya gelen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, okunan duanın ardından hazırlanan lokmaları gelen misafirlere ikram etti.

Lokma etkinliklerinin Mutlu İnsanların Şehri Yeşilyurt’un birlik ve beraberliğine güzel katkılar sunduğunu ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Paşaköşkü Erenler Cemevinde gerçekleşen güzel ve özel bir etkinlikte kıymetli hemşehrilerimizle bir araya gelmemize vesile olan lokma etkinliğimizi Cenab-ı Allah dergahı izzetinde kabul buyursun inşallah. Kentimizde faaliyetlerini başarıyla yürüten derneklerimizin ve Cem Evlerimizin birliğimize, beraberliğimize ve kardeşliğimize katkı sunan bu tür buluşmalarına katılmaktan bizler her zaman onur duymaktayız. Dünyada son dönemlerde yaşanan pandemi başta olmak üzere çeşitli sıkıntılar ve zorlu süreçler içerisinde millet olarak her daim birbirimize kenetlenmemiz, birlikte hareket etmemiz, bizi biz yapan dini, milli ve kültürel değerlerimize sahip çıkmamız çok önemlidir. Bu hassasiyeti ve duyarlılığı gösteren herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Bizim dini ve kültürel değerlerimizin temelinde sevgi, saygı ve hoşgörü vardır. Hepimiz biriz ve kardeşiz. Kalplerimizin ve gönüllerimizin bir kez daha birleşmesine vesile olan lokma etkinlikleri de bu güzel hasletlerin ve duyguların ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Tabii ki özellikle pandemi döneminde çok sık bir araya gelemedik ancak kalplerimiz ve gönüllerimiz hep birlikte olmuştur. Millet olarak bizi güçlü kılanda birlik ve beraberlik içerisinde olmamız, dini, dili ve ırkı ne olursa olsun herkese aynı sevgi ve saygıyla bakabilmemizdir. Paşaköşkü Erenler Cemevinde düzenlenen lokma etkinliği de bizim ne kadar güçlü bağlarla birbirimize bağlandığımızın açık bir göstergesidir. Allah kabul etsin.” diye konuştu.

Reklam

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ