25.07.2024 - Malatya Fırat Haber

Bakanımızın Açıklaması Umutlandırıcı

Bakanımızın Açıklaması Umutlandırıcı

         Battalgazi Ziraat Odası Başkanı Mehmet Başar SONSÖZ gazetesinin 1 Nisan 2016 tarihindeki nüshasında çıkan “ Bakan Tüfenkçi Kayısıda sorunun nedenini açıkladı. Sorun Kooperatifleşme! “ başlıklı yazıya istinaden nihayet Sayın Bakanımız Bülent Tüfenkçi Kayısıyla ilgili yüreğimize su serpti dedi.

         Yıllardır dile getirilen Kayısı sorunları ile ilgili Battalgazi Ziraat Odası Başkanı Mehmet Başar “ son dönemlerde Kayısının geleceğiyle ilgili büyük endişe içerisindeydik. Şimdi Gümrük ve Ticaret Bakanımız hemşerimiz Bülent Tüfenkçi sayesinde yüreğimize su serpildi. Kayısı sorunu Malatya’nın tamamını ilgilendiren bir sorundu. İnşallah bu açıklamasının devamı gelir en kısa sürede çözüme kavuşturulur.

        Hükümetimize Kayısı İçin alan bazlı destek verilmesi ve Kooperatif mi kurulacak yoksa Kayısı Birlik mi kurulacak bir an önce kurulması gerektiğini, yok somut adımlar atılmıyorsa TORKU şirketine gidip Kayısının geleceği için Pazarlamasının yapılması önerisini getirmiştik.

           Sayın Bakanımız Bülent Tüfenkçi sağ olsun umut vad eden somut adımları Malatya’nın ve Kayısının geleceği için attı.            Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile Kooperatifler Genel müdürlüğünün Kayısı Üreticisinin Kooperatifler Kurarak Örgütlenmesi gerekiyor. Bakanlığın Kayısı ile ilgili Çalışmaları sürdürüyor olması açıklamaları çok önemli gelişmeler.

           Sayın Bakanımızın da dediği gibi şimdiye kadar kayısıyı sahiplenecek kuruluş ve muhatabımız yoktu. İnşallah bundan sonra Sayın Bakanımızın sayesinde Kayısının geleceğine dair iyi umutlar içerisine girdik. Battalgazi Ziraat odası yönetimi ve Kayısı üreticilerimiz adına Kayısının geleceği ile ilgili attığı adımlardan dolayı Sayın Bakanımıza teşekkür ediyorum. “     

mehmet_basar_mltya    

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ