18.04.2024 - Malatya Fırat Haber
REKLAM ALANI

Asayiş Bülteni Günlük Olaylar 9 Haziran 2021

Asayiş Bülteni Günlük Olaylar 9 Haziran 2021

BASIN BÜLTENİ

 

Asayiş Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalarda;

 

 • 289,60 gr kannobinnoid, 3,18 gr Metamfetamin, 34 adet hap, 4 adet tabanca, 1 kurusıkı tabanca ve 47 adet fişek ele geçirilmiştir.
 • 06.2021 günü Merkez Beydağı Mahallesinden çalınan araç yapılan araştırmalar neticesi Akçadağ yol ayrımı petrol istasyonu içerisinde park halinde bulunarak müştekisine teslim edilmiş. Olayın şüphelisi H.M. isimli şahsın yakalanmasına yönelik çalışmalarımız devam etmektedir.
 • Müşteki Ö. Y. ve bilgi sahibi B. B. isimli şahıslar Taştepe Caddesinde yaya olarak gittikleri esnada bir araçtan ateş edildiğini beyan ederler, Müşteki Ö. Y.nin sağ kaval ayak bir adet giriş mevcut, olay yerinde 7 adet boş kovan bulunmakta, olayın nedeni ile ilgili bilgi vermemekte, Konu ile ilgili yapılan çalışmalarda şüpheli araç tespit edilerek, araç sahibi T. T. isimli şahıs yakalanmış. Şahıs bahse konu aracın şuan M. K. isimli şahısta olduğunu şahsın ikametine gelerek bir adet tabanca bıraktığını ve teslim edeceğini beyan etmiş. Bir adet Sig Sauer marka tabanca ve tabancaya ait bir adet şarjör elde edilerek muhafaza altına alınmış. Araç İnderesi Caddesi üzerinde park halinde alınmış. Araç ile ilgili gerekli inceleme yaptırılmış. Araç ile ilgili M. K. isimli şahıs yakalanmış, tahkikat devam etmektedir.
 • Tandoğan Mahallesinde meydana gelen faili meçhul motorsiklet hırsızlığıyla ilgili; yapılan kamera çalışmalarında olayın şüphelisinin C. K. isimli şahıs çalıntı motor ile birlikte yakalanmış, çalıntı motor müştekisine teslim edilmiş tahkikat devam etmektedir.
 • Halep Caddesinde faaliyet gösteren ruhsatsız ve isimsiz iş yerinde kumar oynayan 4 şahsa 5326 SKM/34. maddesine istinaden idari para cezası uygulanmış, ayrıca kumar parası olan 1.275 TL para geçici olarak muhafaza altına alınmış, İşletmeci şahıs hakkında Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkan Sağlamak suçundan adli işlem yapılmıştır.
 • Melekbaba Mahallesinde durdurulan plakasız motosikletin şase numarasından yapılan sorgusunda Adana ilinde hacizli ve trafikten men olduğu anlaşılmış araç otoparka çekilmiştir.
 • Niyazi Mısri Caddesinde durdurulan plakasız motosikletin yapılan şase numarası sorgusunda Sanayi Polis merkezince ÇALINTI ARAÇ OLARAK ARANDIĞI anlaşılmış, sürücüye trafik yönünden 2.698 TL para cezası uygulanmış olup gerekli tahkikata başlanılmıştır.
 • İnönü Caddesinde plakasız motosiklet durdurulmuş yapılan kontrollerde tescilli olmadığı, ayrıca sürücüsünün ehliyetsiz olduğu anlaşılmış trafik yönünden 4.037 lira para cezası uygulanmış araç otoparka çekilmiştir.
 • Terminal Caddesinde durdurulan plakasız motosikletin motor numarasından yapılan sorgusunda Sümer Polis Merkezince ile ÇALINTI ARAÇ OLARAK ARANDIĞI anlaşılmış, araç otoparka teslim edilerek tahkikata başlanmıştır.
 • Çavuşoğlu Mahallesinde plakasız motosikletin Trafikten Men olduğu anlaşılması üzerine çekici vasıtasıyla yediemin otoparkına çektirilmiştir.
 • Sancaktar Mahallesinde bir adreste meydana gelen faili meçhul ikametten hırsızlık olayı ile ilgili ikamet kapısını kart ile açmak suretiyle ikametten 11.000 TL değerinde hırsızlık yapan şüpheli Y.T. yapılan çalışmalarda gözaltına alınmış adli makamlarca tutuklanmıştır.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Reklam

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ