24.06.2024 - Malatya Fırat Haber

Arguvan’da yol çalışmalarını sürdürüyor

Arguvan’da yol çalışmalarını sürdürüyor

ARGUVAN SAĞLIKLI, KONFORLU VE GÜVENLİ YOLLARA KAVUŞUYOR

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Arguvan ilçesinin uzun yıllardır bekleyen yol sorunlarını çözüyor. Arguvan’ın toplamda 47 kilometre uzunluğunda olan 2 grup yolu standartlara uygun hale getiriliyor.

İlçelerde yaşayan vatandaşların günlük yaşamlarını kolaylaştıracak, taşımalı eğitimin olduğu bölgelerde ulaşımı daha güvenli hale getirecek yol çalışmalarını bütün ilçelerde sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Arguvan ilçesinde de 6 mahalleyi birbirine bağlayan grup yolunda yol genişletme çalışmaları, 5 mahalleyi bir birine bağlayan diğer bir grup yolunda ise yol altyapı çalışmaları yapıyor.

Karahöyük, Ermişli, Çayırlı, Kızıluşağı, Koyuncu, Konakbaşı grup yolu 6 metre genişlikten 12 metre genişliğine çıkarılıyor. 29 kilometre uzunluğundaki grup yolu altyapı çalışmalarının devamında asfaltlanacak. Yolun 9 kilometrelik bölümünde ise ikinci kat asfalt yapılacak. Yolun bir bölümde altyapı çalışmaları 2015 yılının güz aylarında tamamlanmıştı.

Grup yolunun Arapgir bölümünü kapsayan Çakırsu, Bostancık, Boğazlı, Günyüzü ve Arapgir bölümü de yine bu yıl içerisinde asfaltlanacak.

Arguvan ilçesinin bir diğer önemli grup yolu olan ve 18 kilometre uzunluğunda olan Asmaca, Güveçli, Çevreli, Hakverdi, Tatkınık grup yolunda ise asfalt öncesi altyapı çalışmaları yapılıyor. 18 kilometre birinci kat, 4,5 kilometre de ikinci kat asfalt serimi yapılacak olan grup yolu Büyükşehir Belediyesi tarafından standartlara uygun hale getiriliyor.

Reklam

Büyükşehir Belediyesi tarafından Arguvan’da sürdürülen çalışmaları değerlendiren Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, Büyükşehir Belediyesi ile el ele verip Arguvan’ın sorunlarını çözdüklerini söyledi.

Grup yollarının sıkıntılı olduğunu ifade eden Kızıldaş, “Bölge sakinleri ulaşımda büyük zorluklar yaşıyordu. Büyükşehir Belediyemiz tarafından 2015 yılının sonbahar aylarında başlayıp bu yıl devam eden yoğun bir çalışmalar var. Arguvan’da, bu yıl ilk olarak altyapı malzemesi yerinde üretildi. Şu anda grup yollarının altyapıları yapılıyor. Yol genişletme, standart geliştirme ve altyapı malzemeleri seriliyor. Bu çalışmaların devamında yollarımız asfalt ile kaplanacak. Çalışmalar şuana kadar gayet iyi gidiyor. Koordineli bir şekilde çalışıyoruz. Bu çalışmalar bölge halkını da memnun ediyor. Bu nokta da Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır ve çalışanlarına teşekkür ediyoruz. Her alanda koordineli ve güzel bir çalışma örneği sergiliyoruz. Sonuçta kurumlar insanlara ve topluma hizmet için var. Bu anlamda iyi mücadele örneği sergiliyoruz.  Bu sezon planlanan çalışmalar tamamlandığında Arguvan’ın yol sorunları büyük oranda çözülmüş olacak. Arguvanlılar daha sağlıklı, konforlu ve güvenli yollarda yolculuk etmiş olacaklar” dedi.

arguvan_yol_acma

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Avatar mehtap dedi ki:

    Elinize sağlık , güzel haber

BİR YORUM YAZ