19.06.2024 - Malatya Fırat Haber

AĞBABA MALATYA’DA CHP OYLARINI KORUDU

AĞBABA MALATYA’DA CHP OYLARINI KORUDU
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba , cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarına ilişkin, “Bu seçimlerin asıl kaybedeni temiz ve dürüst siyaset özlemi ve gerçek bir demokrasi arayışı olmuştur” dedi. 
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, ilk kez halkın doğrudan cumhurbaşkanlığı seçmesiyle ilgili seçim işleminin tamamlandığını belirterek, “Seçim sürecinde 3 adayın eşit koşullarda yarışmadı. Yaklaşık 5 milyona yakın bir seçmenin, Sayın İhsanoğlu’na oy vermesini umut ettiğimiz beklediğimiz bir seçmenin sandığa gitmediği anlaşılıyor. O seçmenin yarısı gitse zaten yüzde 50’nin altında bir sonuç çıkacaktı. Nedenleri çeşitlidir ama burada hiç kimse kişiler üzerinden siyaset yapmadı. Türkiye’de şimdiye kadar yapılmayan en geniş çerçevede ortak mutabakat arandı uzlaşma arandı. Burada bir siyasi partiye cumhurbaşkanı seçme yarışında olmadık. Burada Türkiye’ye Türk milletine cumhurbaşkanı seçme anlayışında olduk. Bu ortak anlayışını ortaya koyduk
Yüzde 38. yerel seçimlerde iki partinin aldığı oydan 3,5-4 puan daha düşük olarak gözüküyor. AK Parti’nin aldığı oy miktarına baktığımız zaman yurt dışı oylarını da eklediğinizde bir artış yok.
Malatya’da CHP oylarını korudu.
Net değerlendirmeleri daha sonra yapacağız. Şu an halen oy sayımları sürüyor”
HABERİN FOTOĞRAFLARI…
Turgay Simavi
HABER: ALİ ALADAĞ 
KAMERA: SELÇUK DÖNMEZ

Reklam

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ