19.07.2024 - Malatya Fırat Haber

AĞBABA; “HEM HIRSIZ, HEM ARSIZLAR”

AĞBABA; “HEM HIRSIZ, HEM ARSIZLAR”

Ağbaba “Gezdiğimiz köylerde gördük ki herkesin ortak paydası yoksulluk. AKP İktidarı sadece kendi dar çevresini zengin etmiş.Bunu da meşru yollarla, emekle, çalışarak değil, maalesef hırsızlık yaparak, halkın cebindeki paraları çalarak yapıyorlar. Eskiden sadece hırsızlar vardı. Şimdi hem hırsız var. Hem de arsız” dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Malatya Milletvekili Velil Ağbaba, beraberinde partisinin  Arapgir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Akşahin,parti yöneticileri ve belediye meclis üyesi adaylarıyla beraber Deregezen, Taşdelen, Yazılı, Eski Arapgir,Alıçlı,Aktaş,Budak,Düzce,Yaylacık,Onar,Ormansırtı,Çaybaşı,Çimen ve Koru Köylerini ziyaret etti.
Ziyaretlerde konuşan CHP Arapgir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Akşahin, belediye başkanı seçilmesi durumunda hayata geçireceği projeleri açıklayarak, geçmişte İl Genel Meclisi üyeliği yaptığını köy- köy sorunları bildiğini ve bu sorunların çözümü için çalışacağını kaydetti.
KÖYLERİN ORTAK PAYDASI :YOKSULLUK
Yerel seçimlere sayılı gün kaldığını, Malatya’nın tüm köylerini dolaşmaya çalıştıklarını belirten CHP Milletvekili Veli Ağbaba, “Gezdiğimiz köylerde gördük ki herkesin ortak paydası yoksulluk. AKP İktidarı Malatya’da yoksulluğu paylaştırmış ama zenginliği paylaştırmamış. Yoksulluğu dağıtırken ayrım yapmamış,zenginliği dağıtırken ayrım yapmış. Sadece kendi dar çevresini zengin ediyor. Bunu da meşru yollarla, emekle, çalışarak değil, maalesef hırsızlık yaparak, halkın cebindeki paraları çalarak yapıyorlar. Eskiden sadece hırsızlar vardı. Şimdi hem hırsız var. Hem de arsız. Bu kadar belgeye, ses kaydına rağmen, AKP Milletvekilleri, AKP’nin adayları hala çıkıp bu hırsızlığı savunuyorlarsa diyecek bir şey bulamıyorum.”dedi.
DİNİMİZİ SİYASETE ALET EDİYORLAR
CHP Milletvekili Ağbaba, konuşmasını şu şekilde sürdürdü; “İnsanlar ayrıştırılıyor. Dini, mezhebi,etnik kimliği kullanıyorlar. Kendini Müslüman gösterip ,bu kadar İslam’a hakaret eden başka bir dönem olmamıştır.Bakara Suresi’ne Makara diyorlar.  Her konuda samimiyetsizler. Sadece oy almak için dinimizi kullanıyorlar. Ülkede yolsuzluk, ayrımcılık almış başını gidiyor.AKP’nin demokratız dedikleri maskeyi  17-18 yaşındaki gençler düşürdü. Ama bu süre içerisinde 8 gencimiz hayatını kaybetti. Türkiye’de ölen her kişi siyasi görüşü ne olursa olsun bizim canımızdır. Bizim ciğerimizdir. Yüreğimizden kopan bir parçadır. Birine ağlarken diğerine sevinmek insani değildir. Ali İsmail’i öldüren polislere kahraman diyenler, çocuklarını gözaltına almaya gelen polisleri yurdun dört bir yanına sürdüler. Başkalarının çocuğu öldürülürken ses çıkarmayanlar, kendi çocuklarının hırsızlıkları ortaya çıkınca Dünyayı ayağa kaldırırdılar.”
http://www.malatyabeydagi.com/haber/1982/agbaba-hem-hirsiz-hem-arsizlar.html

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ