13.04.2024 - Malatya Fırat Haber
REKLAM ALANI

“65 Farklı Branşta Eğitim Vereceğiz”

“65 Farklı Branşta Eğitim Vereceğiz”

YEŞİLYURT BELEDİYESİ KÜLTÜR, SANAT VE MESLEK EDİNDİRME KURS KAYITLARI DEVAM EDİYOR

“65 Farklı Branşta Eğitim Vereceğiz”

Yeşilyurt Belediyesine ait Yeşilkonaklar, Kültür ve Sanat Merkezlerinde 13 Ekim 2021 tarihinde başlayacak olan 65 farklı branştaki kültür, sanat, meslek edindirme ve hobi amaçlı kursların kayıtları devam ediyor. Başkan Çınar, kurslar sayesinde birçok vatandaşı iş sahibi yapmayı hedeflediklerini söyledi.

Malatya’da istihdama katkı sağlamak ve çeşitli iş kollarına kalifiye eleman yetiştirmek için İŞ-KUR ve Yeşilyurt İlçe Halk Eğitim Merkeziyle ortaklaşa kültür, sanat, meslek edindirme ve hobi amaçlı kursları düzenleyen Yeşilyurt Belediyesi, 2021-2022 Eğitim-Öğretim Dönemi kapsamında 65 farklı branşta kurs açıyor.

Bugüne kadar 55 farklı branşta düzenlediği 248 meslek edindirme ve hobi amaçlı kurslardan 5 bin 297 vatandaşın faydalanmasını sağlayan Yeşilyurt Belediyesi, 13 Ekim 2021 tarihinde başlatacağı yeni dönem kurslar sayesinde vatandaşların hem kişisel gelişimlerine hem de istihdama katkı sağlamayı hedefliyor.

Vatandaşlar açılacak olan kurslar ve kayıt işlemleri ile ilgili detaylı bilgiyi 0422 377 77 77 numaralı iletişim numarasını arayarak Yeşilyurt Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne ait (4501-4503-4504) dahili hat üzerinden yetkililerden alabilecekler.

Reklam

Vatandaşların kişisel birikimlerini yükseltmenin yanı sıra mesleki ve sanatsal bilgilerini geliştirmek amacıyla açacakları kursların pandemi tedbirleri altında düzenleneceğini ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, gastronomi, el sanatları, piyona, halı dokuma, kuaför, dron, ahşap boyama ve rölyef, bilgisayar, tiyatro, kısa film, bağlama ve nakış kursları başta olmak üzere 65 farklı branşta açacakları kültür ve sanat kurslarına tüm vatandaşları davet etti.

Kursların Yeşilkonak, Kültür ve Sanat Merkezlerinin yanı sıra Mahmut Çalık&Ahmet Çalık Tekstil Merkezinde ki temiz ve nezih mekanlarda yapılacağını söyleyen Başkan Çınar, “ Bugüne kadar 53 farklı branşta 5 bin 297 vatandaşımızın yararlandığı meslek edindirme ve hobi amaçları kurslarımızın yeni dönem kayıtları devam etmektedir. İŞ-KUR ile İlçe Halk Eğitim Merkezimizin destekleriyle 13 Ekim’de ilçemizdeki kültür ve sanat merkezlerinde usta öğreticilerin gözetiminde başlayacak olan kurslarımız sayesinde vatandaşlarımızın kişisel gelişimlerine destek olup, iş sahibi yapmayı hedefliyoruz. Bu yıl branş sayımızı 65’e çıkartarak hemşehrilerimizin sosyal ve kültürel hayatlarının zenginleşmesine destek vereceğiz. Pandemi tedbirleri altında gerçekleşecek olan eğitimlerimizi başarıyla tamamlayacak olan kursiyerlerimize Halk Eğitim Merkezli onaylı sertifikalarını takdim edeceğiz. Kurs merkezlerimizde kendilerini geliştirme imkanı bulacak olan değerli hemşehrilerimiz  aynı zamanda yeni dostluklar edinerek sosyal çevrelerini de aynı ölçüde geliştirme fırsatına kavuşmuş olacaklar. Bununla birlikte seçtikleri ilgi alanlarına göre el becerilerini geliştirip yeni hobiler edinecek olan kursiyerlerimiz,  yeteneklerine uygun bir meslek dalında uzmanlaşarak çalışma dünyasına özgüven içerisinde adım atma fırsatını yakalayacaklar. Yeteneklerini geliştirip zamanını kaliteli ve faydalı geçirmek isteyen tüm hemşehrilerimizi kurslarımıza bekliyoruz. Hemşehrilerimiz kurslarımız ve kayıt işlemleriyle ilgili MAŞTİ Karşısında hizmet veren Yeşilyurt Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüzden gerekli bilgileri alabilir ve başvurularını yapabilirler. Kurslarımızın açılmasında desteklerini esirgemeyen İŞ-KUR, İlçe Halk Eğitim Merkezimiz ve usta öğreticilerimize teşekkür ediyorum. ” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ