28.02.2024 - Malatya Fırat Haber
REKLAM ALANI

​Orlando Saldırısına Sevinen Bazı Kişilerin Profilleri Paylaşıldı!

​Orlando Saldırısına Sevinen Bazı Kişilerin Profilleri Paylaşıldı!

Geçtiğimiz günlerde Amerika’nın Orlando şehrinde eşcinsellere özel olan bir bara saldırı düzenlendi ve saldırının yapıldığı sırada barda bulunan yaklaşık 50 kişi öldürüldü ve 53 kişi de yaralandı. Saldırının sorumlusu olan ve Orlando’da İslam dini ile ilgili faliyetler yürüten bir kuruluşun başında olan Omar Mateen, saldırının ardından müslümanların tepki görmesine neden oldu. Babasının da “Eşcinsellerin cezasını Allah verecek, o neden yapmış ki?” demesiyle müslümanlara olan tepkinin büyümesi, olayın dini tartışmaya dönüşmesine yol açtı.

Anonymous ile ilgili haberler paylaşan ve resmi internet sitesi olmamasına rağmen hacker grubunun her hareketini takipçilerine bildiren AnonHQ, ortalığın durulduğu bu günlerde Orlando saldırısın gerçek suçlularının müslümanlar değil, homofobik insanlar olduğunu ortaya koydu. Bunu göstermek adına müslümanlıkla yakından uzaktan alakası olmayan kişilerin tweetlerinden oluşan küçük bir liste paylaşan AnonHQ, bu insanların yaptığının suç olduğunu göstermek adına homoseksüellerin ve heteroseksüellerin katıldığı ilginç bir deneyin sonuçlarını da paylaştı. Bu deneye göre homofobik olan, yani eşcinsellere karşı saldırgan tutum sergileyen erkeklerin çoğu eşcinsel. Durumlarını kabullenmek istemeyen veya kabullenmekten korkan bu kişiler de homoseksüelliği temsil eden eşcinsellere nefret besliyor. (deneyin nasıl yapıldığını yazmam uygun olmayabilir, isteyen kişiler buradan orijinal kaynağa ulaşabilirler).

Eşcinselliğin hiçbir şekilde hastalık olmadığını, sadece farklılık olduğunu ve sadece ‘tercih meselesi’ değil, hormonel bir durum olduğunu bilmeyen, bunu araştırmak veya kabullenmek istemeyen kişilerin eşcinsel insanlara bu şekilde yaklaşması, hiçbir şekilde hoşgörülmemelidir. Eşcinsellik insanlık tarihinin ilk zamanlarından beri vardır ve tamamen doğal birşeydir. Bunun gözlemlenebilen bir diğer kanıtı da doğadaki birçok hayvan türünde eşcinselliğin olmasıdır.
5 Türk Yapımı Telefon videomuzu izlemek ve anketimize katılmak için buraya tıklayın!

KAYNAK : http://www.webtekno.com/internet/orlando-saldirisina-sevinen-bazi-kisilerin-profilleri-paylasildi-h17960.html

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ