04.10.2023 - Malatya Fırat Haber
REKLAM ALANI

Vali Baruş, Şeker Fabrikasında İncelemelerde Bulundu

Vali Baruş, Şeker Fabrikasında İncelemelerde Bulundu

Üretimi yerinde görmek ve incelemelerde bulunmak amacıyla Şeker Fabrikasını ziyaret eden Vali Baruş’u Fabrika Müdürü Suat Altun, fabrika yetkilileri ve fabrika çalışanları karşıladı.

Şeker üretiminin gerçekleştirildiği tüm aşamaları yerinde görerek incelemelerde bulunan Vali Baruş’a, Müdür Altun üretimin her bölümünde bilgiler verdi. Pancarın üreticiden alınıp fabrika sahasına girişine, kantarlarla tartılarak nakil araçlarından boşaltılmasına ve fabrika depolama alanına alınmasına, depodan yıkanarak fabrika içerisine alınmasına, doğranarak haşlanmasından kireçlenmesine, rafine edilmesinden buharlaştırılarak lapa haline getirilmesine ve daha sonrada kurutularak kristal hale getirilmesine kadar geçen aşamadaki işlemler hakkında bilgiler verdi.

01 Eylül 2020 tarihinde başlayan Kampanyanın 01 Şubat 2021 tarihinde biteceğini belirten Fabrika Müdürü Altun, “ Bu yıl 7 il, 90 köyde, 1550 çiftçi tarafından 90.400 Dekar alana pancar ekimi yapıldığını bu güne kadar 500.000 ton pancar tesellüm edildiğini bunun 350.000 tonunun işlenerek 42.500 ton şeker elde edildiğini. Toplamda ise 620.000 ton pancar işlenerek 65.000 ton şeker üretileceğini.  Yan ürün olarak da 22.000 ton melas ile 150.000 ton yaş küspe elde edileceğini ifade ederek bu yıl üretimde verimliliğin arttığı bir yıl olmuştur” dedi.

Vali Baruş, incelemelerinin ve almış olduğu bilgiler doğrultusunda kampanya döneminin başarılı geçmiş olmasından duyduğu memnuniyeti ifade ederek Müdür Altun ve onun nezdinde tüm fabrika çalışanlarına ve üreticilere teşekkür etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: