25.07.2024 - Malatya Fırat Haber

Ulaşım Ağımızdaki Yüksek Standart İlçemizin Gelişmişlik Düzeyini Gösteriyor

Ulaşım Ağımızdaki Yüksek Standart İlçemizin Gelişmişlik Düzeyini Gösteriyor

YEŞİLYURT BELEDİYESİ, ARAÇ VE YAYA TRAFİĞİNDEKİ KALİTE STANDARTINI YÜKSELTİYOR

“Ulaşım Ağımızdaki Yüksek Standart İlçemizin Gelişmişlik Düzeyini Gösteriyor”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ İlçemizin refah ve huzur seviyesini yükseltecek yatırımlarımızla gelecek nesillere kalıcı eserler emanet ediyoruz. Ticaretimizin ve ekonomik hayatımızın daha hareketli olması adına ilçemizdeki ulaşım ağını daha akıcı hale getirmek için çalışıyoruz.” dedi.

“TÜM BÖLGELERİMİZDEKİ TRAFİK AKIŞININ KONFOR SEVİYESİNİ YÜKELTİYORUZ”

Kendirli mahallesinde ki araç ve yaya trafiğini akıcı hale getirmek adına sürdürülen sathi kaplama çalışmalarını yerinde inceleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “İlçemizin özellikle kırsal bölgelerindeki ulaşım ağını daha konforlu hale getirmek adına sathi kaplama hizmetlerimize ara vermeden devam ediyoruz. Kendirli mahallemizde geçen yıl genişletme yaptığımız yollarımızın serme, sıkıştırma ve yol kodu düzenleme çalışmalarını tamamladıktan sonra sathi kaplamayla daha akıcı hale getirip, konfor seviyesini yükseltiyoruz. Sathi kaplama çalışmasını çift kat üzerinden yaparak yollarımızın dayanıklılık seviyesini daha iyi bir noktaya taşıyoruz. Bölgemizde emisyon katkılı asfalt kullanan yerel bir yönetim olarak dayanıklı, kalıcı ve nitelik seviyesi yüksek yollar yaparak bu alanda da halkımıza en iyi hizmetleri ulaştırmaktan onur duyuyoruz. Kırsal mahallelerimizde yazın toz ve topraktan kışında çamurdan dolayı ulaşımda bir takım sorunlar yaşayan hemşerilerimizin yaşadıkları sıkıntıları kalıcı yatırımlarla çözüme kavuşturmaktayız. Merkezdeki hizmet kalitesinin aynısını kırsal bölgelerimiz de hayata geçiriyoruz. Yollarımızın güvenli ve sağlıklı olabilmesi adına yol açma, genişletme, perde duvar ve taş duvar çalışmalarından sonra sathi kaplama metoduyla halkımızın hizmetine sunuyoruz. Amacımız; Yeşilyurt’umuzun her noktasına ulaşımı kolaylaştırmak, vatandaşlarımızın rahat ve güvenli bir şekilde yolculuk yapmasıdır. İlçemizin gelişmişlik düzeyini gösteren en somut gösterge; ulaşım ağındaki konfor düzeyi ve yol ağının güçlü olmasıdır. Bu seviyeyi daha iyi noktaya taşıyacak güce, kapasiteye ve deneyime sahibiz.” dedi.

 “BAŞKANIMIZA VE EKİBİNE NE KADAR TEŞEKKÜR ETSEK AZ”

Kendirli Mahalle Muhtarı Ahmet Demir ise, yapılan çalışmalarla yolların daha iyi bir seviyeye ulaştığını ifade ederken, çalışmaları yakından takip eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’a mahalle sakinleri adına teşekkürlerini sundu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ