04.10.2023 - Malatya Fırat Haber
REKLAM ALANI

Nikâhlar Sosyal Mesafe Ve Hijyen Kurallarına Göre Kıyılıyor

Nikâhlar Sosyal Mesafe Ve Hijyen Kurallarına Göre Kıyılıyor

YEŞİLYURT BELEDİYESİNDE NİKÂH İŞLEMLERİ ‘NORMALLEŞME ‘ SÜRECİNE UYGUN OLARAK YAPILIYOR

“Nikâhlar Sosyal Mesafe Ve Hijyen Kurallarına Göre Kıyılıyor”

Yeşilyurt Belediyesi Nikâh Dairesinde, 1 Haziran’dan itibaren başlayan normalleşme sürecinde İçişleri Bakanlığı genelgesi uyarınca korona virüs tedbirleri kapsamında nikâh işlemleri yapılırken, törenler sosyal mesafe kuralları altında büyük hassasiyetle kıyılıyor.

NİKÂH ÖNCESİNDE VE SONRASINDA ÖNLEMLER ALINIYOR

Yeşilyurt İlçesinde koronavirüs ile mücadele kapsamında daha önce evlilik tarihi alan birçok çift, salgın nedeni ile düğünlerini ertelemek zorunda kalmıştı. 1 Haziran itibari ile başlayan normalleşme süreci ile birlikte evlenmek üzere Yeşilyurt Belediyesi Nikâh Dairesine başvuru yapan çiftlerin nikâhları kıyılmadan önce çeşitli düzenlemelere gidildi.

SALON VE KULLANILAN EŞYALAR DEZENFEKTE EDİLİYOR

Reklam

Nikahlar, dezenfekte edilen salonda gelin, damat ve iki şahidin katılımıyla sosyal mesafe kuralı gözetilerek kıyılırken, çiftler maske ile törene katılıyor, yakınlarından ise sadece aile fertlerinden sınırlı sayıda kişi içeriye alınıyor.

Nikahın kıyılmasının ardından törenin gerçekleştiği oda, kullanılan kırtasiye ürünleri, masa ve sandalyeler tamamen temizleniyor ve dezenfekte ediliyor. Tüm bu işlemlerin tamamlanması ve ortamın havalandırılması için iki nikâh arasında en az bir saat ara veriliyor.

Nikahlarda davetli kabul edilmezken, hatıra fotoğrafları da maskeli alınıyor. Evlilik cüzdanının dahi dezenfekte edilerek takdim edildiği tören sonunda, ikinci törene geçilmeden salon bir süre havalandırılıyor.

BAŞKAN ÇINAR, BİRCAN ORAK İLE SAFA YİĞİT’İN NİKÂHINI KIYDI

Vatandaşların kalabalık bir ortamda yan yana gelmesinin önüne geçmek adına her alanda aldıkları önlemlere nikah işlemlerini de eklediklerini ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, yapılan düzenlemeleri yerinde incelemek üzere ziyaret ettiği Nikah Salonunda Bircan Orak ile Safa Yiğit çiftinin nikahlarını kıydı.

“DİKKATLİ, ÖZENLİ VE DUYARLI OLMAMIZ GEREKEN BİR SÜREÇTEN GEÇİYORUZ”

Genç çiftleri tebrik ederek kutladıktan sonra ‘Bir Yastıkta’ projesi kapsamında hazırlanan hediye paketini teslim eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, sosyal mesafe kurallarına büyük bir özen gösterilerek nikâh işlemlerini gerçekleştirdiklerini söyledi.

İnsanları toplu halde bir araya getiren ve yakın temas ihtimali taşıyan nikah işlemleri sırasında sosyal mesafe ve hijyen kurallarını tam manasıyla uyguladıklarını ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “İçerisinde bulunduğumuz kontrollü normalleşme dönemi sebebiyle sosyal mesafe ve maske kurallarına dikkat ederek Bircan ve Safa çiftimizin nikâh akitlerini gerçekleştirdik.
Genç çiftimizi ve ailelerini tebrik ediyor, ömür boyu mutluluklar diliyorum. Tüm dünyayı saran koronavirüs nedeniyle evlenmek için gelen çiftlerimizin nikahlarına hijyen ve sosyal mesafe kuralları altında gerçekleştiriyoruz. Hepimizin çok fazla dikkatli ve özenli olmamız gereken bir dönemden geçiyoruz. Yeşilyurt Belediyesi olarak ta bütün hizmetlerimizde olduğu gibi nikah törenlerimizde aynı hassasiyeti ve özeni göstermekteyiz. Nikâhları sadece kendi salonumuzda kıyıyoruz, ev veya başka bir alana personel görevlendirmesi yapmıyoruz.” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: