18.07.2024 - Malatya Fırat Haber

Mobilyanın başkenti: Bursa

Mobilyanın başkenti: Bursa

Loda Mobilya, Bursalılar ile buluşamaya hazırlanıyor. “Bursa, Türk mobilya sektörünün dünyaya açılan penceresi” diyen Loda Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Davut Karaçak, yıl sonuna kadar Bursa’da 5 yeni şube daha açmayı planladıklarını belirtti.

Özgün tasarım ve işlevsel mobilyaları ile İtalyan markalarca bile taklit edilen Loda Mobilya, yeni mağazasını Bursa’da açıyor. Türk mobilya sektörünün anavatanı olan Bursa’da, önümüzdeki günlerde açılacak yeni mağaza ile ilgili açıklamalarda bulunan Loda Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Davut Karaçak, “Mağazalaşma konusu bizim oldukça hassas olduğumuz bir konu. Bugüne kadar İstanbul’un belirli bölgelerinde ve Azerbaycan’daki şubelerimizle hizmetimizi sürdürdük. Taleplerde yaşanan artış, mağaza sayımızı artırmamız gerektiğini gündeme getirdi. Türkiye’de, İstanbul dışındaki il mağazamızı Bursa’da açmaya karar verdik. Franchise görüşmelerinde, markamızı en az bizim kadar sahiplenebilecek ve hassasiyetlerimizi gözetecek yatırımcılarla masaya oturduk. Loda Mobilya olarak şubeleşme faaliyetlerimizi sürdüreceğiz. Hedefimiz, yıl sonuna kadar 5 yeni şube açmak” dedi.

Davut Karaçak, “Mobilya firmaları, neden mağazalaşma ve üretim noktası olarak Bursa’yı tercih ediyor?” sorusuna şöyle yanıt verdi:

“Bursa mobilya sektörü için başkent olmaya aday. Türkiye’de ithalatı en düşük sektörlerin başında, mobilya sektörü geliyor. Mobilya ihracatı ise mevcut üretimin yüzde 20’sini oluşturuyor. Sektörü domine eden şehir, Bursa. Bursa, Türk mobilya sektörünün dünyaya açılan penceresi ve dünyada mobilya sektörü adına temsiliyet gücü oldukça yüksek bir şehir. Hal böyle olunca da, mobilya markaları üretim olarak olmasa da mağazalarıyla Bursa’da olmayı tercih ediyor.”

KAYNAK : http://yenikadin.com/loda-mobilyanin-baskenti-olmaya-aday-bursa-da-8244422-haberi/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ