03.06.2023 - Malatya Fırat Haber
REKLAM ALANI

MHP Malatya Milletvekili Fendoğlu ; O gün bu cümleleri kullanmıştı;

MHP Malatya Milletvekili Fendoğlu ; O gün bu cümleleri kullanmıştı;

Fendoğlu , O gün bu cümleleri kullanmıştı;

Milli teknoloji ve milli sanayinin gelişmesi Ülkemizin gelecek yılları için çok önemlidir. Sanayimizin gelişmesinde Kimya Sanayi önemli bir basamaktır.Bu kapsam da #TBMM Genel Kurulunda söz alarak #Malatya OSB gelişip büyümesi için Kimya Sanayinin kurulması gerektiğini söyledik.
Tarih:14 Şubat 2019

“MALATYA’DA KİMYA ORGANİZE SANAYİ KURULMASI ŞARTTIR.”
MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunun 52. Birleşiminde söz alarak “Malatya’da Kimya organize Sanayi kurulmasının şart olduğunu ifade etti.
Fendoğlu ;
“Milli teknoloji ve Milli sanayinin gelişmesinin önemli olduğunu, özellikle sanayimizin gelişmesi için kimya sanayinin güçlenmesi gerekmektedir. Doğu Anadolu bölgesinde ekonomiyi canlandırıp, istihdamın artmasını sağlamamız gerekmektedir. Bu kapsamda Kimya organize sanayi kurulumu önemli bir adım olur. Bizde bir an önce Malatya’da Kimya Organize Sanayi’nin kurulmasını istiyoruz. Mevcut organize sanayi bölgelerimizin gelişmesi için bu şarttır.” Dedi.
MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu genel kuruldaki konuşmasında ;
“Malatya ilimize bağlı hâli hazırda kurulu olan fakat çalıştırılmayan Malatya şeker fabrikası içerisinde yer alan etil alkol tesisi dahil kayısı çekirdeği kabuğundan aktif karbon üretimi, acı kayısı çekirdeğinden ilaç üretimi, kireç taşından kostik üretimi, kenevirden elyaf ve biyoyakıt üretimi, çöp atıklarından sentez kimyasal üretimi gibi birçok kimyasal maddenin üretileceği bir kimya organize sanayisinin kurulması şarttır. Bu kapsamda yapılacak olan fizibilite ve altyapı çalışmalarına da bir an önce başlanmalıdır. Bu yatırımın ülkemize katkısı, besleyeceği sektörlerle beraber 2023 yılına kadar 4 milyar TL civarında olacaktır.” İfadelerini kullandı.

Konuşma Metni
BAŞKAN – Sayın Fendoğlu…

MEHMET CELAL FENDOĞLU (Malatya) – Teşekkür ederim Başkanım.

Malatya ilimize bağlı hâlihazırda kurulu olan fakat çalıştırılmayan Malatya şeker fabrikası içerisinde yer alan etil alkol tesisi dâhil kayısı çekirdeği kabuğundan aktif karbon üretimi, acı kayısı çekirdeğinden ilaç üretimi, kireç taşından kostik üretimi, kenevirden elyaf ve biyoyakıt üretimi, çöp atıklarından sentez kimyasal üretimi gibi birçok kimyasal maddenin üretileceği bir kimya organize sanayisinin kurulması şarttır. Bu kapsamda yapılacak olan fizibilite ve altyapı çalışmalarına da bir an önce başlanmalıdır. Bu yatırımın ülkemize katkısı, besleyeceği sektörlerle beraber 2023 yılına kadar 4 milyar TL civarında olacaktır.

Reklam

Teşekkür ediyorum.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: