04.06.2023 - Malatya Fırat Haber
REKLAM ALANI

MBB Başkanı Gürkan Şehit annelerine Kur’an, Bayrak ve Çiçek hediye etti.

MBB Başkanı Gürkan Şehit annelerine Kur’an, Bayrak ve Çiçek hediye etti.

Şehit ailelerini ziyaret eden Başkan Gürkan

ŞEHİT ANNELERİ BAŞIMIZIN TACIDIR

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Anneler Günü dolayısıyla şehit ailelerini ziyaret ederek, şehit annelerinin Anneler Gününü kutladı.

Başkan Gürkan’a ziyareti sırasında AK Parti İl Başkan Yardımcısı ve Sosyal Politikalardan Sorumlu Başkan Kamil Biter’de eşlik etti.

Vatanı ve milleti için canını seve seve feda eden şehitlerimizi şükranla yad ettiklerini belirten Başkan Gürkan, “Vatanı, bayrağı ve toprağı için hiç düşünmeden canını veren şehitlerimizi minnet, rahmet ve şükranla yad ediyorum.  Cenab-ı Allah ailelerine sabırlar ihsan eylesin.

Sizlerin yanında olduğumuzu bilmenizi isterim.  Evlatlarınız bu vatan için toprağa düşmüş, bundan sonra onlar artık vatanın evlatları, bizlerin evlatlarıdır. Bu evlatlarımız vatanın birliği, beraberliği, dirliği ve düzeni için şahadet şerbetini içmişlerdir. İnşallah sizlerde, bizlerde onların şefaatine nail oluruz.

Reklam

Peygamber Efendimiz (s.a.v) hadislerinde ‘Cennet Annelerin ayakları altındadır’ şeklinde ifade etmiştir. Yine şairlerimiz,  ‘Ana başa taç imiş her derde ilaç imiş, kişi pir olsa da anaya muhtaç imiş’ diyerek anneliğin ne kadar kutsal olduğunu vurgulamışlardır. Onun için Ana-Baba rızasını almak çok önemli.

Bizler yerel yönetimler olarak, şehr-ül emini olarak her zaman şehit ailelerimizin yanında olduk, bundan sonrada olmaya devam edeceğiz. Bu vatan için evlat yetiştirmiş, vatana feda etmiş insanlara biz minnet duyarız ve onların istekleri bizler için bir emirdir. Şehitlerimizi her zaman şükranla yad ediyoruz, onların yadigarlarının da başımızın üstünde yeri var.  Şehit annelerimizin Anneler Gününü tekrar tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Başkan Gürkan’a bu anlamlı ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Şehit Anneleri ise, “Bu günde bizleri hatırlamanız ve ziyaret etmeniz bizleri mutlu etti. Hüznü ve mutluluğu aynı anda yaşıyoruz. Şehit annesi olarak hüzünlüyüz ama ziyaretinizden dolayı da mutluyuz ifadelerine yer verdiler.

Başkan Gürkan ziyaret sonrası şehit annelerine Kur’an, Bayrak ve Çiçek hediye etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: