Malatya’da Ticaret sektörlerinde istihdam azaldı

Malatya’da Ticaret sektörlerinde istihdam azaldı

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış ticaret ve hizmet ciro endeksi 2017 yılı II. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre %2,2 arttı. Takvim etkilerinden arındırılmış ciro endeksi bir önceki yılın aynı çeyreğine göre %13,5 arttı.

TÜİK Malatya Bölge Müdürlüğü verilerine göre, Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış ticaret ve hizmet istihdam endeksi 2017 yılı II. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre %0,1 azaldı. Takvim etkilerinden arındırılmış istihdam endeksi bir önceki yılın aynı çeyreğine göre %1 azaldı.

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış ticaret ve hizmet çalışılan saat endeksi 2017 yılı II. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre %0,6 azaldı. Takvim etkilerinden arındırılmış çalışılan saat endeksi bir önceki yılın aynı çeyreğine göre %3,1 azaldı.

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış ticaret ve hizmet brüt ücret-maaş endeksi 2017 yılı II. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre %3,3 arttı. Takvim etkilerinden arındırılmış brüt ücret-maaş endeksi bir önceki yılın aynı çeyreğine göre %8,6 arttı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Malatya Firat Haber

Malatya Haberleri Malatya FETÖ Haberleri