21.09.2023 - Malatya Fırat Haber
REKLAM ALANI

Malatya’da Okullarda Dezenfektan Sıkıntısı Var mı ?

Malatya’da Okullarda Dezenfektan Sıkıntısı Var mı ?

Bazı haber sitelerinde ‘Okullarda Dezenfektan Sıkıntısı’ başlığı altında “İlkokul, ortaokul ve liselerde kısmî yüz yüze eğitimin başlaması sonrasında Malatya’daki okullarda dezenfektan ve temizlik malzemesi sıkıntısı başladığı” iddialarına ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur:

Öğrencilerimizin sağlıklı bir şekilde kısmi zamanlı eğitim görebilmeleri için okullarımız açılmadan önce bütün tedbirler alınmıştır. Alınan tedbirler kapsamında bütün okullarımıza yeterli sayıda dezenfektan ve maske dağıtılmıştır. Ayrıca okullarımızda:

  • Okul binasının girişi ve içerisinde uygun yerlere kurallar, sosyal mesafe, maske kullanımı, el temizliği ve öğrencilerin hangi koşullarda okula gelmemesi gerektiğini açıklayan bilgilendirme afişleri asıldı.
  • Okul binası girişleri ve içerisinde uygun yerlerde yeteri kadar el antiseptiği bulunmakta.
  • Eğitim faaliyetine başlamadan önce okul binalarının genel temizliği yapıldı.
  • Okullarımızda temassız ateş ölçer, maske, sıvı sabun ve el antiseptiği bulundurulmakta.
  • Kullanılmış maskeler için kapaklı çöp kutuları temin edildi.
  • Okullarda en az 4 metrekareye bir kişi düşecek şekilde personel ve öğrenci planlaması yapıldı, içeriye alınması gereken kişi sayısı buna göre düzenlendi.
  • Sınıf, çalışma salonları, işlikler, yemekhane, kantin vb. toplu kullanım alanlarında kişiler arasındaki sosyal mesafe en az 1 metre olacak şekilde düzenlendi ve daha birçok önlemler alındı.
    Kamuoyunun bilgisine saygıyla duyurulur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: