30.09.2023 - Malatya Fırat Haber
REKLAM ALANI

Malatya’da, 2018- 2019 eğitim- öğretim dönemi tamamlanırken, 174 bin 50 öğrenci karnelerini alarak yaz tatiline başladı.

Malatya’da, 2018- 2019 eğitim- öğretim dönemi tamamlanırken, 174 bin 50 öğrenci karnelerini alarak yaz tatiline başladı.

KAYMAKAM DURAN VE KIRÇUVAL, ÖĞRENCİLERİN KARNE HEYECANINA ORTAK OLDU

Malatya’da, 2018- 2019 eğitim- öğretim dönemi tamamlanırken, 174 bin 50 öğrenci karnelerini alarak yaz tatiline başladı. Öğrencilerin karne heyecanına ortak olan Battalgazi Kaymakamı Abdül Kadir Duran ve Battalgazi Belediye Başkan Vekili Zafer Kırçuval, Gazi ve Cengiz Topel İlkokulu’nda karne dağıtım törenine katıldı.

Battalgazi İlçe Kaymakamı Abdül Kadir Duran ile birlikte Gazi İlkokulu’nda düzenlenen karne dağıtım törenine katılan Battalgazi Belediye Başkan Vekili Zafer Kırçuval, burada öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu. Kaymakam Duran ile birlikte öğrencilere karnelerini veren Kırçuval, öğrencilere güzel bir yaz tatili geçirmeleri temennisinde bulunarak, “2018-2019 yılı eğitim öğretim yılının sonuna geldiğimizi belirtmek istiyorum. Burada 1 yılın emeği karnelerimizi alacağız. Karne demek, emek demektir. Başta milli eğitim camiasına, velilerimize, öğrencilerimize iyi tatiller diliyorum” diye konuştu.

Battalgazi İlçe Kaymakamı Abdül Kadir Duran ise, Battalgazi ilçesinde 75 ben öğrencinin yaz tatiline başladığını belirterek, “Battalgazi i ilçesi olarak yaklaşık 75 bin öğrenci ve 6 bin civarında öğretmenimizle birlikte kazasız belasız bir eğitim öğretim dönemini daha tamamlamış olduk. Son yıllarda Malatya’da eğitim öğretimde ciddi bir ilerleme başarı elde etme durumu söz konusu. Bu kapsamda emeği geçen, gayreti geçen bütün eğitim camiasının neferlerini, hizmetlisinden müdürüne kadar, okul aile birliğinden, öğrenci velilerinden, servis şoförlerine kadar hepsini tebrik ediyorum, hepsine teşekkür ediyorum. Amacımız ve hedefimiz Malatyalı çocuklarımızı geleceğe çok güzel bir şekilde hazırlamak, onların hayatlarında başarılı, kaliteli bir eğitim almalarını sağlamak. Vatana ve millete hayırlı bir evlat olarak hayırlı bir birey olarak yetişip, vatana millete katkı sunmalarını sağlamak. Bunun için gayret sarf ediyoruz. Dolayısı ile böyle eğitim öğretim dönemlerinde çocuklarımızı motive etmek açısından belediye başkanlarımız ile birlikte çocuklarımızın karne törenlerine katılıyoruz. Onların gönüllerini hoş etmeye çalışıyoruz. Bugünde inşallah böyle tarihi bir okulumuzda, böyle güzide öğrencilerimizle, çok kıymetli velilerimizle birlikte, bu töreni icra etmeye çalışacağız” dedi.

Battalgazi Belediye Başkan Vekili Zafer Kırçuval, daha sonra Cengiz Topel İlkokulu’nda düzenlenen karne törenine katıldı. Burada konuşan Cengiz Topel İlkokulu Müdürü Orhan Aysöndü, “Kazasız belasız bir eğitim öğretim yılı bitirdik. Bunun sevincini mutluluğunu yaşıyoruz. Geleceğimiz olan çocuklara iyi bir eğitim vermek ve geleceğimizi onlara teslim etmek için çalışıyoruz. Bunda da inşallah başarılı oluyoruz” dedi.

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in eşi Yıldız Güder ise, öğrencilere bazı nasihatlerde bulunarak, “Eğitim ve öğretim yılını tamamlayarak tatile giriyoruz. Öğrencilerimizi ben kutluyorum. Öğretmenlerimize ve öğrencilerimize iyi tatiller diliyorum. Öğrencilerimize naçizane bir ileriye dönük küçük bir nasihatte bulunmak istiyorum. Öğrenmeyi kendilerine bir yaşam biçimi haline getirsinler. Öğrenmek sadece okula ait değil, yaşam boyu sürecek bir olgu. Bilmediğiniz şeyleri sormaktan soruşturmaktan asla çekinmeyelim, öğrenmeye çalışalım. Kendimizi başkasıyla kıyaslama yapmayalım. Çünkü her bireyin kendine özgü değerleri var, kendilerine göre yetenekleri var. Bu yeteneklerimizi geliştirelim. Bu yaz tatilinde birer hobi edinelim kendimize. Bu müzik dalında, spor dalında olur,  kendimizi geliştirelim. İleriye dönük hayatımıza farklılıklar katacaktır” dedi.

Reklam

Battalgazi Belediye Başkan Vekili Zafer Kırçuval’da, öğrencilere iyi tatiller dileyerek, “Sevgili öğrencilerimiz eğitim öğretim yılının 1 yılını geride bıraktık. Bugünde karne heyecanını beraber yaşıyoruz. Karne töreni demek, 1 yılın emeği demek. Ben buradaki öğrenci kardeşlerimizin hepsini kutluyorum. İnşallah tatillerinde de bol bol kitap okuyarak, yine kalemi elinden bırakmayacak şekilde iyi tatiller diliyorum. Ben burada Milli eğitim camiamıza, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize hayırlı tatiller diliyorum” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından öğrencilere karneleri, takdir ve teşekkür belgeleri verildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: