03.06.2023 - Malatya Fırat Haber
REKLAM ALANI

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesinden Sevindirici Bir Haber Daha

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesinden Sevindirici Bir Haber Daha

MALATYA EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİNDEN SEVİNDİRİCİ BİR HABER DAHA

64 yaşındaki hastamız, Kovid-19 tanısı ile hastanemize yattı. Takiplerinde hastanın genel durumu bozulması üzerine Yoğun Bakım Servisimize alındı, buradaki takipleri esnasında solunumu duran ve genel durumu bozulan hastamız, solunum cihazına bağlandı.

Hastamız, 14 gün solunum cihazı ile hayata tutundu ve sonrasında Kovid-19 ile olan mücadeleyi kazandı ve solunum cihazından ayrılarak kendi kendine solumaya başladı. Takiplerinde her geçen gün durumu iyileşen hastamız Pandemi Servisimize alındı ve buradaki takiplerinde durumu iyi olan hasta şifa ile taburcu edildi.

Konu ile ilgili görüşlerini belirten Başhekimimiz, Prof. Dr. Erdal AKTÜRK: “Bilindiği üzere bu hastalar solunum cihazına bağlandıktan sonra hızla kötüleşerek kayıp edilebilmekteler, hastamız uzun ve zorlu bir tedaviyi başarılı bir şekilde atlattı ve bu hastalıktan kurtuldu. Bu bizim için son derece önemli, çok iyi bir bakım ve tedavi ile bu tip hastaların da kurtulabileceğini göstermesi açısından. Bu başarıyı gerçekleştiren ekibim başta Yoğun Bakım Yan Dal Uzmanı Dr. Umut Sabri Kasapoğlu ve Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Özlem Çağaşar olmak üzere, emeği geçen tüm sağlık personelimize herkese teşekkür ediyorum. Darısı diğer hastalarımıza inşallah.”

 

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği

Reklam

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: