21.09.2023 - Malatya Fırat Haber
REKLAM ALANI

Malatya Büyükşehir Belediyesi, çiçeklendirme, çimlendirme ve temizlik çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi, çiçeklendirme, çimlendirme ve temizlik çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ PARKLARI VE REFÜJLERİ YENİLİYOR

Malatya Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler refüjlerde ve parklarda budama, çiçeklendirme, çimlendirme ve temizlik çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor.

6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan deprem sonrasında binlerce vatandaşın faydalandığı çadır kentlerin oluşturulduğu parklarda vatandaşların konteyner kentlere taşınması ile birlikte parklarda yaz dönemi çalışmalarına başlandı.

Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Dairesi tarafından yapılan çalışmalarla ilgili olarak yapılan açıklamada, “6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan deprem sonrasında özellikle yeşil alanlarda çadır, çadır kent ve konteynerlerin kurulumu ve kaldırılması sırasında bu alanların altyapıları ile ağaçlarda tahribatlar meydana gelmiştir.  Bahar ve yaz dönemi çalışmaları kapsamında parklar, mesire alanları, kavşak, refüj ve yeşil alanlarda genel bakım temizlik çalışmaları ekipler tarafından yapılmakta. Çalışmalar kapsamında budama, kuru dal alma, form budama çalışmaları ile çadır kurulumu sırasında meydana gelen tahribatlar giderilmektedir.

Bu çalışmaların yanında Büyükşehir Belediyesi sorumluluk alanları içerisinde bulunan parklarda ise çim biçme ve çiçeklendirme çalışmalarına devam edilmektedir”

Çiçek ekimleri devam ediyor   

Reklam

Mayıs ayı itibariyle Kavşak, refüj ve parklarda yazlık çiçek ekim çalışmalarına başlayan Park Bahçeler Dairesi ekipleri tarafından 16 bin metrekare alanda 670 bin adet çiçek dikimi gerçekleştirilecektir. Kadife, Petunya ve Vinca başta olmak üzere değişik renk ve desende birçok türden çiçek dikimi yapılmakta. Parklarda yapılan çalışmaların yanında çocuk oyun gurupları, yürüyüş ve bisiklet yollarının da bakımları yine ekipler tarafından belirli aralıklarla yapılmaktadır

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: