16.07.2024 - Malatya Fırat Haber

Malatya Asayiş Bülteni Günlük Olaylar

Malatya Asayiş Bülteni Günlük Olaylar

BASIN BÜLTENİ

 

Asayiş Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalarda;

  • İnönü Mahallesinde bir şahsın yapılan GBT sorgusunda Malatya 2.Aslliye Ceza mahkemesince Yaralama suçundan Arandığı anlaşılmış ilgili birime teslim edilmiştir.

  • 11.2020 günü hilti ve vidalama makinasının çalınması olayı ile ilgili; yapılan çalışmada olayın şüphelisi Suriye uyruklu A.H. isimli şahıs yakalanarak gerekli işlemler yapılmış, ayrıca çalınan malzemeler temin edilerek müştekisine teslim edilmiştir.

  • Çavuşoğlu Mahallesinde iki şahsın üzerinde 0.22 gr Metanfetamin ve 11.94 gr esrar maddesi alınmış,

  • İskender Mahallesi’nde uygulama yapan görevlerimizden kaçan bir araç kovalamaca sonucu Taştepe Caddesi üzerinde yakalanmış, araç sürücüsü M. D. isimli şahsa, 48/9Alkol kontrolü tespiti için cihaza üflemeyi kabul etmediğinden, sürücü belgesi yanında bulundurmamaktan, 44/1-A Dur ikazına uymayarak kaçmaktan toplamda 3.782 TL Trafik cezası uygulanmıştır.

  • 11.2020 günü Salköprü Mahallesi Buhara Caddesi otobüs durağı önünde Müşteki İrfan HÜSEYİNOĞLU husumetli olduğu eski damadı şüpheli İ.E. tarafından her iki bacağından yakın mesafeden tüfekle vurulur, şüpheli kaçmaya çalışırken emniyet kavşağında suç aleti tüfek ile birlikte yakalanmış olup, müşteki 16.11.2020 günü 00:15 sıralarında EX olur. Tahkikat devam etmektedir.

Ayrıca Darende İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince:

  • 11.2020 günü uygulama noktasında durdurulan İ.P. isimli şahsın sevk ve idaresindeki araçta arama yapılmış; 1 ruhsatsız tabanca ve 3 fişek ile 1 kesici alet bulunmuş ve bahse konu suç unsurlarına el konulmuştur.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ