30.05.2023 - Malatya Fırat Haber
REKLAM ALANI

İl Hıfzıssıhha Kurul Kararı (Karar No 2020/37)

İl Hıfzıssıhha Kurul Kararı (Karar No 2020/37)

T.C.

MALATYA VALİLİĞİ

İL HIFZISSIHHA KURUL KARARI

 

KARAR TARİHİ  : 11.04.2020

KARAR NO          : 2020/37

Reklam

İl Hıfzıssıhha Kurulu 11.04.2020 Cumartesi günü Vali Aydın BARUŞ başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda toplanmış ve aşağıdaki konuları görüşerek karara bağlamıştır.

Çin’in Vuhan kentinde başlayan Koronavirüs (Covid-19) salgını, birçok ülkede hızla yayılım göstererek tüm dünyayı tehdit etmeye devam etmektedir. Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirilen bu salgından, ilimizdeki vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek için birçok tedbire başvurulmaktadır.

Koronavirüs salgınının görüldüğü andan itibaren, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun önerileri doğrultusunda; salgının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, sosyal mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutma adına İlimizde de birçok tedbir kararı alınarak hayata geçirilmiştir.

Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda alınan kararların etkinliğinin arttırılarak virüsün yayılmasını engellemek, toplum sağlığı ve kamu düzenini korumak amacıyla; İlimizde Covid-19 ile mücadele kapsamında 10 Nisan saat 24.00’ten 12 Nisan saat 24.00’e kadar 48 saat süre ile sokağa çıkma yasağı ilan edilmesine ilişkin İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun 10.04.2020 tarih ve 2020/36 no’lu kararı ile ilgili olarak aşağıdaki ilave tedbirlerin alınması zarureti oluşmuştur.

.

Bu kapsamda;

1- Doğalgaz bulunmayan yerlerde tüp gaz ihtiyacını karşılayabilmek için tüp dağıtım hizmetine izin verilmesine,

 

2- Hayvan sağlığı açısından önem ve aciliyet arz eden veterinerlik hizmetleri için veterinerlerin hizmet vermesine izin verilmesine,

3- Sokak hayvanlarının beslenmelerinin engellenmemesi ve hayatlarını sürdürebilmeleri amacı ile sokak hayvanlarını beslemek, bunlara yiyecek vermek amacı ile sokağa çıkmak isteyen ve daha önceden sokak hayvanlarını besleyen, bu tür faaliyetlerde bulunan vatandaşlarımıza sadece bu amacı gerçekleştirmesi için izin verilmesine,

Toplantıya katılanların oy birliği ile karar verilmiştir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: