25.07.2024 - Malatya Fırat Haber

Hareketli Bir Yaşama Sahip Olalım Ve Spor Yapalım

Hareketli Bir Yaşama Sahip Olalım Ve Spor Yapalım

YEŞİLYURT’TA AVRUPA HAREKETLİLİK HAFTASI KAPSAMINDA BİSİKLET KORTEJİ DÜZENLENDİ

“Hareketli Bir Yaşama Sahip Olalım Ve Spor Yapalım”

Her yıl 16 ile 22 Eylül arasında kutlanıp, bu yıl ki teması ‘Herkes İçin Sıfır Emisyonlu Hareket’ olan Avrupa Hareketlilik Haftasına üye olan Yeşilyurt Belediyesi ile Yeşilyurt Kent Konseyi Bisiklet Çalışma Grubunun ortaklaşa düzenlediği ‘Bisiklet Korteji’ etkinliğine katılan 50 bisikletçi, sağlıklı bir hayat için pedal çevirdi.

YEŞİLYURT HAREKETLENİYOR

Yeşilyurt Belediyesi AR-GE Müdürlüğü, Yeşilyurt Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile Yeşilyurt Kent Konseyi Bisiklet Çalışma Grubu, Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri kapsamında ‘Yeşilyurt Hareketleniyor’ sloganı altında ‘Bisiklet Korteji’ programı düzenledi.

50 BİSİKLETÇİ, LEZZET CADDESİNE KADAR PEDAL ÇEVİRDİ

Yeşilyurt Kent Konseyi önünde bir araya gelen 50 bisikletçi, Çırmıhtı Hıroğlu Mahallesinde ki Tarihi Yeşilyurt Konaklarının konakların bulunduğu Lezzet Caddesine kadar sağlıklı ve dinamik bir hayat için pedal çevirdi.

BAŞKAN ÇINAR’DA BİSİKLETÇİLERİ YALNIZ BIRAKMADI, HERKESİ SPOR YAPMAYA DAVET ETTİ

Bisikletçileri bu anlamlı etkinlikte yalnız bırakmayan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, küresel bir tehdit haline dönüşüp hızla yayılan yeni tip koronavirüs ile etkin mücadele için herkesi spor yapmaya davet etti.

“KORONAVİRÜS İLE ETKİN MÜCADELE İÇİN BİSİKLET SÜRELİM, SPOR YAPALIM”

Her yıl 16 ile 22 Eylül arasında kutlanan Avrupa Hareketlilik Haftasına destek vermek amacıyla güzel bir etkinlik düzenlendiğini ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Türkiye Belediyeler Birliği tarafından desteklenip, Yeşilyurt Belediyesi olarak ta üye olduğumuz bizimde üyelik kaydını yaptırdığımız Avrupa Hareketlilik Haftasına destek vermek ve farkındalık oluşturmak amacıyla; Gençlik ve Spor Hizmetleri ve AR-GE Müdürlüğümüzün destekleri, Yeşilyurt Kent Konseyi Bisiklet Çalışma Grubunun katkılarıyla ‘Bisiklet Korteji’ programı düzenledik. Spor yapmayı teşvik etmek amacıyla gerçekleşen etkinliğimize destek veren 50 bisikletçimiz, Kent Konseyimiz önünden başlayarak Ahmet Atılgan Parkımıza kadar pedal çevirip, bu anlamda güzel bir farkındalık oluşturdular. Sporcularımız hem bisiklet turu hem de yapacakları diğer etkinlikler ve kamplarla sağlıklı bir bünye ve hayat için sporun ne kadar önemli olduğunu bir kez daha ön plana çıkarmış olacaklar.  Dünyada hızla yayılan yeni tip koronavirüs ile daha etkin ve kararlı bir şekilde mücadele etmek için hepimizin daha fazla spor yapması gerekmektedir. Bilim adamları da sağlıklı bir hayat için herkesi spor yapmaya davet etti, bizlerde bu tip etkinliklerle vatandaşlarımızın sağlıklı, dinç ve enerjik bir yapıya sahip olması için her türlü desteği veriyoruz. Hemşehrilerimizin de daha fazla hareketliliğe ve spora önem vermesi gerekiyor. Yeşilyurt Belediyesi olarak gerek sportif yatırımlarımız gerekse de bu ve benzeri diğer sosyal sorumluluk projelerimizle sporun ve sporcularımızın her daim yanında olmaya devam ediyoruz. Bisiklet kullanımını teşvik etmek amacıyla düzenlediğimiz programın hayata geçmesini sağlayan herkese ve bizleri yalnız bırakmayan bisikletçilerimize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

“BİSİKLETLE İŞE GELECEĞİZ, BARGUZU’DA YÜRÜYÜŞ ETKİNLİĞİ DÜZENLEYECEĞİZ”

Avrupa Hareketlilik Haftası nedeniyle toplumda farkındalık oluşturacak etkinliklere devam edeceklerini belirten Başkan Çınar, “ Önümüzde hafta ekiplerimizle birlikte işyerlerimize bisikletle gelip daha fazla hareketlilik ve spor için güzel bir mesajda vermiş olacağız. Bununla birlikte ‘Yeşilyurt Hareketleniyor’ sloganımız altında önümüzde hafta Barguzu’da düzenleyeceğimiz yürüyüş etkinliğimize şimdiden tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum. “ diye konuştu.

“SAĞLIKLI BİR HAYAT İÇİN BİSİKLET SÜRELİM”

Yeşilyurt Kent Konseyi Bisiklet Çalışma Grubu Başkanı Mustafa Ekici’de, Avrupa Hareketlilik Haftası nedeniyle Yeşilyurt Belediyesi ve Yeşilyurt Kent Konseyi tarafından toplumda farkındalık oluşturacak etkinlikler düzenlediklerini söylerken, “  22 Eylül tarihine kadar devam edecek olan bisiklet etkinliklerimize bugün itibariyle startını veriyoruz. Aynı zamanda Sayın Belediye Başkanımızın pazartesi günü işe bisikletle gidecek olması da bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir.Sporun ve sporcunun her zaman yanında olan Sayın Başkanımıza bu açıdan teşekkürlerimi sunarken, bu güzel davranışının herkese örnek olmasını temenni ediyorum.Pandemi döneminde sağlığımız için daha fazla hareketlenmemiz gerekmektedir. Bisiklet sporu dünyada bireysel ulaşım anlamında çok fazla önem verilmeye başlanmıştır. Dünya Sağlık Örgütünün yayımladığı bildirisini de ön plana koyup işe gidiş gelişmelerimizi ve alış verişlerimizi bisikletle yapmamız sağlığımız için büyük bir önem taşıyacaktır, herkesi bisiklet sürmeye davet ediyoruz. Bisiklet sporunun daha geniş kesimlere ulaşması bakımından desteklerini esirgemeyen Yeşilyurt Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Çınar’a tüm bisikletçiler adına teşekkürlerimi sunuyorum.” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ