22.09.2023 - Malatya Fırat Haber
REKLAM ALANI

Gürkan, Atıksu Arıtma Tesisi ile Doğu Kolektör hattında yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Gürkan, Atıksu Arıtma Tesisi ile Doğu Kolektör hattında yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Doğu Köllektörü ve Atıksu Arıtma Tesisinde incelemelerde bulunan Başkan Gürkan,

DOĞU KÖLLEKTÖRÜ ÇEVRE SAĞLIĞI AÇISINDAN ÇOK ÖNEMLİ

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ile birlikte Atıksu Arıtma Tesisi ile Doğu Kolektör hattında yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Gürkan: Doğu bölgemizin kanalizasyon sorununun çözümü için çalışıyoruz

Malatya’nın doğu kısmında bazı yerleşim yerlerinin kanalizasyonlarının fosseptik çukurları ve yer yer derelere aktığını belirten Başkan Gürkan, “İlimizin doğu kısmında kanalizasyon şebekelerinin olmaması ve kanalizasyonların fosseptik ve derelere akıtılması toplum ve çevre sağlığı açısından tehlikeler yaratıyordu.

Doğu Kolektör hattı ile ilgili çalışmalar bizden önce başlatılmıştı. İşlerin hızlandırılması ve bitirilmesi noktasındaki çabalarımız neticesinde Doğu Kolektöründeki çalışmalar tamamlandı. Doğu Kolektörü ile Ana İsale hattı birleştirilerek tek boru hattı ile kapalı bir alan içerisinde Arıtma Tesisine ulaştırılması sağlandı.

Reklam

Doğu Kolektörü ile ilgili olarak İspendere, Bulgurlu, Fırıncı ve Çiftlik mahallerimizin kanalizasyonlarının Bulgurlu Deresine akmasının önüne geçilmek üzere MASKİ Genel Müdürlüğümüz tarafından çalışmalar başlatılmıştır. Ayrıca MASKİ Genel Müdürlüğümüz tarafından o bölgelerde bulunan bütün mahallelerimizin kanalizasyonları Doğu Kolektör hattına bağlanarak alt yapı sorununun çözümü noktasında çalışmalar yürütülmektedir.

Bu çalışmalarımızın yanında Atıksu Arıtma Tesisimizden çıkan suyun açık kanal yerine kapalı sistem ile deşarj edilmesi noktasında da çalışmalarımız devem etmektedir. Yapılan çalışmalar memleketimize ve memleketimiz insanına hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Tüfenkci: Doğu Kolektörü Malatya’mıza hayırlı olsun

Yapılan çalışmalardan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a teşekkür eden Tüfenkci, “Daha önceki dönemde başlayan bu yatırımın bitme noktasına getirilmesi, bağlantılarının yapılması değişen ve gelişen Malatya için çok önemli.

Doğu bölgesinin kalkınmasında önemli bir görev ifa edecek, sağlıklı bir yaşamın temellerini oluşturacak olan bu yatırım Malatya’mıza hayırlı olsun. Bu tür yatırımlar Malatya’nın cazibe şehri olmasında önemli. Yeni yatırımların bölgemize gelebilmesi iç in alt yapısını tamamlamış iller diğer illere göre daha rekabet noktasında avantajlılar. Büyükşehir Belediyemizi bu gayretlerinden dolayı takdir ediyorum. İnşallah bir bütün içerisinde Malatya’nın altyapısını ve üstyapısını kısa süre içerisinde tamamlayarak Malatya’yı daha yaşanabilir bir kent haline getiririz. Sayın Başkanımıza ve bu çalışmalarda emeği bulunanlara teşekkür ediyor, bu çalışmaların Malatya’mıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: