30.09.2023 - Malatya Fırat Haber
REKLAM ALANI

Geleri : Başkanımızın Bu Jesti, Bizleri ve İşçi Kardeşlerimizi Mutlu Etti

Geleri : Başkanımızın Bu Jesti, Bizleri ve İşçi Kardeşlerimizi Mutlu Etti

HİZMET-İŞ SENDİKASINDAN BATTALGAZİ BELEDİYE BAŞKANI OSMAN GÜDER’E TEŞEKKÜR ZİYARETİ

“BAŞKANIMIZ ÖRNEK BİR DAVRANIŞA İMZA ATTI”

Hizmet-İş Sendikası Malatya Şube Başkanı Bünyamin Geleri, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’i makamında ziyaret ederek, belediyenin temizlik işleri personeline verilen 250 liralık ikramiye için teşekkürlerini iletti.

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Hizmet-İş Sendikası Malatya Şube Başkanı Bünyamin Geleri ve yönetim kurulu üyelerini kabul etti. Kısa süren ziyarette Hizmet İş Sendikası Malatya Şube Başkanı Bünyamin Geleri, Başkan Güder’in talimatıyla temizlik işleri personeline verilen 250 liralık ikramiye için teşekkürlerini ileterek, ilçede temizlik anlamında Battalgazi Belediyesi’nin bir çığır açtığını belirtti. Başkan Güder’in örnek bir davranışa imza attığının da altını çizen Geleri, bu duyarlılığı diğer belediye başkanlarından da beklediğini vurguladı.

GELERİ: “BAŞKANIMIZIN BU JESTİ, BİZLERİ VE İŞÇİ KARDEŞLERİMİZİ MUTLU ETTİ”

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in yaptığı bu jest için teşekkürlerini ileten Hizmet-İş Sendikası Malatya Şube Başkanı Bünyamin Geleri, “HAK İŞ Konfederasyonuna bağlı Hizmet İş sendikası olarak hem bizi hem de işçi arkadaşlarımızı sevindiren bir konu için Battalgazi Belediye Başkanımız Sayın Osman Güder’i makamında ziyaret ettik. Battalgazi Belediyemizin ilçede yaşayan tüm halkımızın bu son günlerde yaşanan sıkıntılarda her daim yanlarında olduklarını görüyoruz. Battalgazi Belediyesi, çok iyi bir temizlik ekibine sahip. Koronavirüse karşı gece gündüz demeden 24 saat şehrin sokaklarını dezenfekte ederek, özel ilaçlamalarla çok ciddi bir çalışma ortaya koyuyorlar. Osman başkanımızında temizlik işleri personellerinin bu çalışmalarını mükafatsız bırakmadığını duyduk. Gece gerçekleşen dezenfekte çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Güder’in, temizlikçi arkadaşlarımıza orada bir müjde vermiş. Bu arkadaşlarımıza 250 TL ikramiye vereceğini söyledi. Başkanımızın bu jesti hem işçi arkadaşlarımızı hem de Sendika Başkanı olarak bizleri çok sevindirdi. İnşallah sayın başkanımızın bu duyarlılığı diğer belediye başkanlarımıza ve diğer kamu kurumu yöneticilerimize de bir örnek olur. Tüm halkımız evinde koronavirüs nedeniyle tedbir alırken bu arkadaşlarımız ellerinde süpürgelerle sokakları ve caddeleri temizleyerek bu tehlikeyle bire bir karşı karşıya kalıyorlar. İşçi arkadaşlarımızın ve sendikamız adına Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Allah başkanımızdan razı olsun” şeklinde konuştu.

Reklam

BAŞKAN GÜDER: “EMEKLERİNİN KARŞILIĞI MADDİ BİR ÜCRETLE ÖLÇÜLMEZ AMA CÜZİ BİR JEST YAPMAK İSTEDİK”

Tüm vatandaşların evde kaldığı bu dönemde halk sağlığını göz önünde bulundurarak gece gündüz çalışan temizlik işleri personellerine teşekkürlerini ileten Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Bilindiği gibi ülkemiz 11 Mart tarihinden bu zamana kadar salgın bir virüsle karşı karşıya kaldı. Millet olarak, devlet olarak yerel yöneticiler olarak topyekün bu virüs ile mücadele etmemiz gerekiyor. Tüm kamu ve kuruluşlar bir dizi önlem aldılar bu süreç içerisinde. Özellikle “Evde Kal Hayat Bul” gibi sloganlarla insanlarımızı evlerinde tutmaya çalıştık. Bazı hizmet birimleri işlerini yürütmek amacıyla özellikle toplum sağlığını alakadar eden konularda bazı birimlerimizin çalışmaları gerekiyor. Bu ekiplerimizden biride temizlik ekiplerimiz. Battalgazi Metropol ilçe olduktan bu zamana kadar Battalgazi Belediyesi Temizlik İşleri ekipleri, bölgesinde örnek olacak bir temizlik anlayışına ve hizmetine imza atmış oldu. Dışarıdan gelen birçok insanımız Malatya’mızı diğer illerle kıyasladığında temizlik açısından bir numara olduğunu her zaman söylemişlerdir. Bunu biz ekibimiz ile sağlıyoruz. Zor günler geçiren insanlarımız ‘Evde Kal Hayat Bul’ sloganıyla evlerinde kalırken, temizlik birimimiz gece gündüz demeden kalabalık yerleri dezenfekte ederek, vatandaşlarımızı bilgilendirmeye devam ediyor. Bizde bu kardeşlerimizi hemen hemen her akşam ziyaret ediyoruz. Onların yapmış oldukları temizliği ve almış oldukları tedbirleri yerinde inceliyoruz. Onların emeklerinin karşılığını maddi bir ücretle ölçülemeyeceğinin farkındaydık. Akşam yine ziyaret etmiş olduğumuz kardeşlerimize bir taltif amacıyla 250 TL  ikramiye vereceğimizi söyledik. Kendi görevlerin zaten ziyadesiyle yerine getiriyorlar. Ama herkes bu dönemde evlerinde otururken, onların çalışmalarına karşılık olarak cüzi bir şeyde olsa onlara bir jest yapmak istedik. Hepsine helal olsun. Allah temizlik işleri personelinden razı olsun. Sendika Başkanımız Bünyamin Geleri ve yönetim kurulunun bu nazik ziyaretleri içinde kendilerine teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“BU VİRÜSE KARŞI TOPYEKUN MÜCADELE ETMEMİZ LAZIM”

Tüm vatandaşların üzerine düşen sorumlulukları yerine getirdiği takdirde bu virüsten en az zarar ile kurtulacağını da sözlerine ekleyen Başkan Güder, “Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Sağlık Bakanımızın direktifleri doğrultusunda 65 yaş üstü vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının evinde karşılanması adına Battalgazi Belediyesi olarak araçlarımız ve personelleriz ile sahadayız. Ekiplerimiz sahadan gelen talepleri toplayarak, vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gidermek adına canla başla çalışıyorlar. Bu virüse karşı topyekun mücadele yapmamız lazım. Hükümetlerin ve yerel yönetimlerin elbette sorumlulukları var. Ancak burada vatandaşlarında kendilerine ait sorumlulukları var. Hepimiz üzerimize düşen sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirirsek, bu salgın hastalıktan en az zararla kurtulmuş oluruz. Ocak ayından itibaren Çin’in Wuhan kentinde başlayan bu hastalıktan sonra Türkiye’de ki tüm tedbirleri aldılar. Bugün birçok gelişmiş Avrupa ülkesini televizyonlarda izliyoruz. İnsanlar, hastanelerin koridorlarında battaniyeler üzerinde yatarak, tedavi olmayı bekliyorlar. Beğenmedikleri ve Avrupa ülkesi olarak kabul etmedikleri Türkiye bugün hiçbir hastasını ne koridorda nede dışarıda bırakıyor. Herkesin tedavisi gayet iyi bir şekilde, hijyenik olarak yapılıyor. Bu anlamda sayın Cumhurbaşkanımıza ve Sağlık Bakanıma çok teşekkür ediyorum” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: