16.07.2024 - Malatya Fırat Haber

Çalışan Kadınların Hayatını Kolaylaştıracak 5 Altın Öneri

Çalışan Kadınların Hayatını Kolaylaştıracak 5 Altın Öneri

İşte çalışan ev hanımlarının hayatını kolaylaştıracak 5 altın öneri!

1- Haftalık yemek listesi yapın! Haftasonu kısa bir vaktinizi bu işe ayrın ve haftalık yemek listenizi oluşturup o listeye göre alışverişinizi yapın. Böylece her akşam eve gelince “ne pişirsem” derdiyle vakit kaybetmemiş olacaksınız. Ayrıca yemeklerinizi birkaç günlük olarak hazırlayıp cam kaplarda buzdolabınızda bekletebilir, diğer günler de tüketebilirsiniz. Hergün yeniden yemek yapmak istemeyenler için bu oldukça ideal bir yöntemdir.

2- Temizliği günlere bölün! Tüm evin temizliğini haftasonuna bırakanlardansanız hata ediyorsunuz. Kendize kısa da olsa bir dinlenme zamanı tanımak istiyorsanız temizlik işlerinizi günlere bölün. Her gün işten gelince evinizin bir bölümünü toparlayın. Bir akşamı çamaşır yıkamaya ayırın, bir akşamı ütüye, süpürgeye ya da toz almaya. Böylece haftasonuna çok daha az iş kalacak ve siz kendinize ve eşinize daha fazla vakit ayırabileceksiniz.

3- Eve iş getirmeyin! İş yerinde vaktinizi iyi yönetin ve gün içindeki işlerinizi mesai saatlerinde bitirmeye özen gösterin. Eve girdiğiniz andan itibaren yalnızca kendinize yoğunlaşın.

4- Öğle aralarını etkili kullanın! İş yerinizdeki öğle aralarında aslında pek çok ihtiyacınızı halledebilirsiniz. Örneğin kuaföre gidebilir, rutin bakımınızı yaptırabilirsiniz. Özel bir alışveriş yapmanız gerekiyorsa yine bu süreyi kullanabilirsiniz. “Yanlızca bir saat” deyip geçmeyin, o bir saat gerçekten çok işe yarıyor.

5- Dolabınızdan ikramlıklar eksik olmasın! İşten döndünüz ve aniden bir telefon:”bu akşam size geliyoruz”. Bu cümleyi duyunca panik yapmamak için mutlaka buzluğunuzda ikramlıklarınız hazır olsun. Boş vekitlerinizde yaptığınız kek, börek, sarma gibi yiyeceklerinizi buzlukta muhafaza edin ve aniden gelen misafirlerinize, birkaç dakikada ısıtarak ikram edin. İşte büyük bir krizi çözdünüz bile!

Yazar: Hande Yüksel Aydın

KAYNAK : http://yenikadin.com/calisan-ev-hanimlarina-5-altin-oneri-8415189-haberi/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ