25.07.2024 - Malatya Fırat Haber

Bütün Yaşam Alanlarımızı Dezenfekte Ediyoruz

Bütün Yaşam Alanlarımızı Dezenfekte Ediyoruz

YEŞİLYURT BELEDİYESİ, MUHTAR EVLERİNİ İLAÇLAYIP, DEZENFEKTE EDİYOR

“Bütün Yaşam Alanlarımızı Dezenfekte Ediyoruz”

Yeşilyurt Belediyesi, Yeşilyurt’un farklı bölgelerinde bulunan Muhtar Evlerini (COVİD-19) Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında ilaçlayarak, dezenfektan ediyor. Başkan Çınar, vatandaşların ortak kullandıkları tüm alanları en ince ayrıntısına kadar temizledikleri söyledi.

MUHTAR EVLERİ DEZENFEKTE EDİLDİ

(COVİD-19) Koronavirüsüne karşı tedbirlerini günden güne arttıran Yeşilyurt Belediyesi, vatandaşların yoğunlukla kullandığı muhtarlıklarda dezenfektan ve ilaçlama çalışması yaptı. Muhtar Evleri,  Yeşilyurt Belediyesi bünyesinde kurulan Dezenfeksiyon Ekibinde ki uzman personeller tarafından en ince ayrıntısına kadar ilaçlanıp, temizlendi.

“BÜTÜN YAŞAM ALANLARIMIZI EN İNCE AYRINTISINA KADAR İLAÇLIYORUZ”

Gazi, Atatürk ve Cumhuriyet Mahalle Muhtarlığının birlikte hizmet verdiği Muhtar Evinde gerçekleşen dezenfektan çalışmalarını takip eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşilyurt’un her noktasında dezenfektan çalışmalarına yoğunluk verdiklerini söyledi.

Yeşilyurt’ta rutin olarak devam eden temizlik ve ilaçlama çalışmalarını (COVİD-19) Koronavirüs salgınından dolayı artırdıklarını ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Tüm dünyayı etkisi altına alan virüs salgını nedeniyle ilçe genelindeki ilaçlama ve temizlik çalışmalarımızın sayısını artırdık. Ülkemizin virüs beladan çok fazla etkilenmemesi, virüsün geniş kesimlere yayılmadan önlenmesi adına Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, Sağlık Bakanlığımız ve Devletimizin tüm birimleri, yerel yönetimler, kamu ve kuruluşlar, toplum ve halk sağlığının korunması noktasında tüm imkânları seferber edildi, bu konuda gerçekten çok büyük gayretler ve çabalar söz konusudur. Halkımızı bilgilendirme noktasında televizyonlar, sosyal medya ağları, paylaşım sitelerinden sürekli uyarılar yapılmaktadır. Sağlık Bakanlığının açıkladığı 14 Kurala hepimizin harfiyen uyması bu açıdan büyük önem taşımaktadır. Yeşilyurt Belediyesi olarak Hükümetimizin almış olduğu bütün tedbirleri bölgemizde yerine getirmekteyiz.İlçemizin dört bir tarafında, camilerde, sitelerde, ortak yaşam alanlarında, muhtar evlerimizde, yollarda, sosyal tesislerde ve parklarda dezenfekte çalışmalarımızı özenle sürdürmekteyiz.Dezenfeksiyon ekibimiz, halkımızın ortak kullandığı bütün Muhtar Evlerinde detaylı temizlik yapıyorlar. Bizim için önemli olan halkımızın sağlığıdır, bu tür çalışmaları artırarak devam ettireceğiz. İnşallah sabırla, sükunetle, alacağımız tedbirlerle bu virüs belasından el birliği yaparak kurtulacağız.” diye konuştu.

“BAŞKANIMIZA VE EKİBİNE TEŞEKKÜRLER”

Atatürk Mahalle Muhtarı Salman Şahbaz ile Yeşiltepe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Özcan Gözene ise, Yeşilyurt’un dört bir tarafında dezenfekte çalışmalarını sürdüren Yeşilyurt Belediyesinin toplum ve insan sağlığının korunması noktasında yaptığı çalışmaları takdirle karşıladıklarını ifade edip, Belediye Başkanı Mehmet Çınar ile ekiplere teşekkürlerini sundular.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ