26.03.2023 - Malatya Fırat Haber
REKLAM ALANI

BİRLİK VAKFINDAN STK’LARA DESTEK

BİRLİK VAKFINDAN STK’LARA DESTEK

Birlik Vakfı Malatya Şubesi’nin hazırladığı “Proje Hazırlama ve Proje Döngü Yönetimi PCM Eğitimi Projesi” Fırat Kalkınma Ajansı tarafından kabul edildi. Proje ile Vakıf üyeleri ve Malatya’da en az orta ölçekteki Sivil Toplum Kuruluşlardan ikişer, üçer kişinin de eğitime katılacağı en az lise mezunu, 18-45 yaş arasında toplam 36 kişinin proje hazırlama eğitimi almasına yöneliktir.

AB Proje birimlerinde çalışan/çalışmak isteyenler, AB Projeleri alanında uzmanlaşmak isteyen üniversite öğrencileri ve mezunlar, kendilerini proje hazırlama konusunda geliştirmek isteyenler ve PCM belgesi alarak yeni iş imkânları oluşturmayı tasarlayan gençler bu eğitim programında katılımcı olarak yer alacaklar.

Birlik Vakfı Malatya Şube Başkanı Sadi ERGÜL Hazırlanan projenin “Birlik Vakfı Malatya Şubesi olarak Ar Ge Komisyonumuz aracılığıyla vakfımız ve ilimizdeki Sivil toplum kuruluşların ekonomi, eğitim, sosyal ve kültürel alanlarda ilimiz ve bölgemizin öncelikli ihtiyaçları arasında yer alan konularda Kalkınma Ajansları KOSGEB, gibi ulusal ya da Avrupa Birliği gibi uluslararası fon ve hibe sağlayıcılarının desteklerinden en üst seviyede yararlanmak için projeler hazırlayarak ilimiz ve bölgemizin kalkınmasına önemli destek sunacaktır. Eğitim ile katılımcılar proje yazma, uygulama ve raporlama yapılabilecekler. AB projesi yazımı ve yönetimi konularında deneyimli uzmanlara duyulan artan talebin karşılanmasına katkı sunacak.” şeklinde açıklamada bulundu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: