21.09.2023 - Malatya Fırat Haber
REKLAM ALANI

Battalgazi Belediyesi Tehlike Saçan Metruk Yapıları Yıkıyor

Battalgazi Belediyesi Tehlike Saçan Metruk Yapıları Yıkıyor

BATTALGAZİ’DEKİ METRUK BİNALAR TEK TEK YIKILIYOR

Battalgazi Belediyesi Tehlike Saçan Metruk Yapıları Yıkıyor

Battalgazi Belediyesi Çöşnük mahallesinde kullanılmayan, vatandaşın can ve mal güvenliğini tehdit eden metruk evleri tek tek yıkıyor. Şikâyetlere konu olan can ve mal güvenliğini tehdit eden 5 metruk evin, yıkımı gerçekleştirildi.

Battalgazi Belediyesi, insanların can güvenliğini tehdit etmesinin yanı sıra, sosyal riskler oluşturan ve kent estetiğini bozan metruk binaları tek tek yıkıyor.Vatandaşlardan gelen talep ve şikayetleri değerlendirmeye alan Battalgazi Belediyesi, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ile Fen İşleri Müdürlüğünün Çöşnük Mahallesinde tespit ettiği 5 metruk evin yıkımını gerçekleştirdi.Uyuşturucu madde kullanıcılarının mesken edindikleri ve can güvenliği adına tehlike arz eden binalar, iş makinesi ile tek tek yıkılırken, mahalle sakinleri özellikle küçük çocukları için tehlike oluşturan binaların yıkımından dolayı Battalgazi Belediyesi ekiplerine teşekkür etti.

MAHALLE SAKİNLERİ ÇALIŞMALARDAN MUTLU

Çöşnük mahallesinde ikamet eden Nusret Çelik isimli bir mahalle sakini ise şunları söyledi: “Bu tür yapıları iyi niyetli insanlar kullanmıyordu. Birçok sıkıntılı yaratabilecek insanlar buraya girip çıkıyordu. Biz rahatsız oluyorduk. Çoluk çocuğumuz var. Açıkçası biz korkuyorduk. Allah razı olsun belediye ekiplerinden. Geldiler ve kısa sürede içinde yıktılar ve bizde kurtulduk” ifadelerini kullandı.

Reklam

Bir başka mahalle sakini Mehmet Emin Türkmen ise “Ben bu mahallede oturuyorum. Burada boş olan evlerin içinde uyuşturucu kullanımı gibi birçok pislik oluyordu. Belediye ekipleri geldi ve buraya güzel bir hizmet yaptılar. Bu harabeleri yıktılar. Bundan dolayı belediye başkanımıza teşekkür ederiz.”

MUHTAR İNANÇ: “BATTALGAZİ BELEDİYESİNE TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Metruk binaların yıkımından dolayı mahalle adına teşekkürlerini ileten Çöşnük Mahalle muhtarı Burhan İnanç, “Biz daha önce bu metruk evlerle ilgili olarak belediyemize başvuruda bulunduk. Gerekli kararların alınması ile kısa sürede bu evlerin yıkımını, belediye ekipleri yaptı. Mahalle sakinleri adına Battalgazi Belediyesine çalışmalarından dolayı teşekkürlerimi iletiyorum. Yıkım işleminin ardından şuan da gerçekten güzel oldu. Metruk evler büyük sıkıntı yaratıyordu. Gelen madde bağımlıları, bu tür yapıları kullandığından dolayı mahalle sakinleri sıkıntı yaşıyordu. Çok şükür bu sorunlar çözüldü. Belediye Başkanımız Osman Güder’e ve ekibine teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

BAŞKAN GÜDER: “BU ÇALIŞMALARLA TEMİZ BİR ÇEVRE OLUŞTURUYORUZ”

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, İlçede bulunan metruk binaların can ve mal güvenliği açısından tehlike oluşturduğunu ifade ederek, “Çöşnük mahallemiz Battalgazi ilçemizin en büyük mahallesi. Güzel mahallelerimizden bir tanesi. Çünkü arkasını Beydağına dayamış güzel nezih bir mahalle.Çöşnük mahalle muhtarımız burada bulunan eski metruk binaların kullanımının, alanı dışında kullanıldığını bizlere ifade ettiler. Buraların yıkılması gerekiyordu. Bizde gerekli işlemleri yaptıktan sonra arkadaşlarımıza talimat verdik. İlçe halkının sıkıntılarını en kısa sürede çözüme kavuşturabiliyorsak eğer ne mutlu bize.Şuan arkadaşlarımız yıkımı gerçekleştiriyor ve enkaz kaldırma işlemlerini gerçekleştiriyoruz.Bu çalışmalarla temiz bir çevre oluşturuyoruz.Tehlike ve görüntü kirliliğine sebebiyet veren, can ve mal güvenliğini tehdit eden metruk binaları tek tek temizliyoruz. Amacımız ise vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını daha rahat giderebilecek bir şehir oluşturmak. Bunun için belediye olarak çalışmalarımıza aralıksız şekilde devam ediyoruz. Tüm mahallelerimizi Çöşnük gibi modern bir mahalle haline getirmek için çaba gayret sarf ediyoruz.İnşallah Battalgazi ilçemiz yaşanabilir insanların arzuladığı ve görmek istediği bir ilçe konuma getireceğiz” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: